|
|
|
Passione Sentimento Rosso | Pasqua
Loading...

9,30 

Cukornatosť

Suché

Druh

Cuvée, Víno

Farba

Červené

Krajina

Odroda

, ,

Región

Valpolicella

Ročník

2019

Vinárstvo

Alkohol

14%

Objem

0.75L

Share on facebook
Share on email
Share on print

POPIS

Toto talianske víno má zaujímavú ovocnú a vyváženú chuť s jemnými tanínmi. Intenzívna a vytrvalá vôňa červených bobúľ a korenia sa Vám vryje do pamäte. Víno má hlbokú, rubínovo-červenú farbu.

Odrody
Merlot 40%, Corvina 30%, Croatina 30%

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Talianske víno Passione e Sentiment – Vášeň a Cit, oslavuje mesto lásky – Veronu. Je to nielen vďaka histórii a pamiatkam, ale tiež kvôli miestnym vínam. Hrozno Merlotu a Corvin sú s obrovskou starostlivosťou zberané ručne a následne po dobu 1 mesiaca sušené v drevených debnách. Vďaka suchému a dobre ventilovanému prostrediu s vysoko kontrolovanou vlhkosťou, stráca hrozno asi 30% obsahu vody a získavajú vyššiu koncentráciu cukrov. Proces kvasenia prebieha v oceľových tankoch. Pri kontrolovanej teplote 25-28 ° C po dobu 30 dní následné zrenie v starších dubových sudoch po dobu 3 mesiacov. Nakoniec sa toto talianske víno zmieša a zjemní vďaka jablčno-mliečnej fermentácii.

Odrody
Merlot 40%, Corvina 30%, Croatina 30%

O vinárstve

Príbeh vinárstva Pasqua Vigneti e Cantine začína vo Verone, v roku 1925, kedy bratia z rodiny Pasqua založili závod na výrobu vín z oblasti Veneto. Druhá generácia rodiny Pasqua – bratia Carlo, Giorgio a Umberto, ktorí stoja na čele spoločnosti i dnes – prinášajú do obchodu nové myšlienky a otvárajú si tak i zahraničný trh, vďaka ktorému Pasqua začína vyvážať talianske vína do Európy a celého sveta. Vinice sa nachádzajú v kopcovitej krajine Valpantena, severovýchodnej časti Valpolicella.

Gastrokombinácia

Víno Passione e Sentiment je dokonalé k červeným mäsám, zverine alebo vyzretým syrom.

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Passione Sentimento Rosso | Pasqua”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *