|
|
|
Y By 11 Minutes | Pasqua
Loading...

Y By 11 Minutes | Pasqua

21,90 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Ružové

Krajina

Odroda

, ,

Región

Verona

Ročník

2020

Vinárstvo

Alkohol

13%

Objem

0.75L

Share on facebook
Share on email
Share on print

POPIS

Y by 11 Minutes je rosé komplexnosti a sviežosti, štruktúry a elegancie, ovocné a bohaté na podnebí, ako dva protiklady, ktoré dokážu žiť dokonale v harmónii, aj keď sa navzájom veľmi líšia. Corvina, ktorá zmesi dominuje, ponúka typické tóny červeného ovocia a výraznú kyslosť. Trebbiano ponúka jemné arómy citrusových plodov a bielych kvetov, dodávajúcich eleganciu a dĺžku na strednom podnebí. Nakoniec Carmenère dodáva vínu dobrú štruktúru a výraznú chrbticu. Jemné tóny vanilky a pražené arómy vznikajú alkoholovou fermentáciou v dube a ponúkajú komplexné ružové víno, ktoré odhaľuje tóny, ktoré sa zvyčajne považujú za evolučné.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Toto rosé je výsledkom elegantnej zmesi dvoch pôvodných odrôd Corvina a Trebbiano di Lugana a jednej medzinárodnej odrody Carmenère. Červené hrozno je vinifikované po veľmi jemnom lisovaní, zatiaľ čo biele hrozno Trebbiano prechádza ľahkou maceráciou na šupke po dobu 8-10 hodín. Mušt sa ochladí a prenesie do oceľových nádrží, kde zostane dostatočne dlho na oddelenie pevných látok od kvapaliny. Nasleduje liehové kvasenie pri teplote 13° až 16° C. Alkoholové kvasenie, ako aj stav kvasiniek naďalej denne monitorujeme. 10 % zmesi dokončuje alkoholovú fermentáciu v novom francúzskom dube, stredne pražené tonneaux, zatiaľ čo zvyšných 30 % zmesi dozrieva 4 mesiace vo francúzskom dube barrique a druhom použití.

O vinárstve

Príbeh vinárstva Pasqua Vigneti e Cantine začína vo Verone, v roku 1925, kedy bratia z rodiny Pasqua založili závod na výrobu vín z oblasti Veneto. Druhá generácia rodiny Pasqua – bratia Carlo, Giorgio a Umberto, ktorí stoja na čele spoločnosti i dnes – prinášajú do obchodu nové myšlienky a otvárajú si tak i zahraničný trh, vďaka ktorému Pasqua začína vyvážať talianske vína do Európy a celého sveta.

Gastrokombinácia

Cestoviny s burratou a zeleninou; ryby, grilované alebo pečené, biele a jemné mäsové jedlá, ako pečené kura alebo teľacie mäso. Výborne sa hodí aj k jemným syrom z kozieho alebo kravského mlieka

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Y By 11 Minutes | Pasqua”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *