|
|
|
11 Minutes | Pasqua
Loading...

11 Minutes | Pasqua

Katalógové číslo: 8007880120509 Kategórie: , , Značky: , , ,

10,90 

Cukornatosť

Suché

Druh

Cuvée, Víno

Farba

Ružové

Krajina

Odroda

, , ,

Región

Verona

Ročník

2020

Vinárstvo

Alkohol

12,5%

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

11 minutes má výraznú kyslú chuť s príchuťou ovocia a korenia. Trebbiano prináša eleganciu a dlhotrvajúcu vôňu, Syrah dala jemné ovocie a korenie a na záver, Carmenère vytvára štruktúru zabezpečujúcu stabilitu a možnosť dlhšej archivácie. Má krásnu, jemnú, svetloružovú farbu.

Odrody
Corvina 50%, Trebbiano di Lugana 25%, Syrah 15%, Carmenere 10%

ĎALŠIE INFORMÁCIE

O 11 Minutes

Nová ružová interpretácia od Famiglia Pasqua je jemná zmes vytvorená z najušľachtilejších pôvodných odrôd ako Corvina a Trebbiano di Lugana a odrôd Syrah a Carmenère. Názov 11 MINÚT označuje dobu kontaktu s pokožkou, lisovanie hrozna. Plná dávka hrozna je lisovaná veľmi jemne. V tomto optimálnom čase extrahujeme tie najušľachtilejšie vlastnosti hrozna a získame mierne ružový odtieň, ktorý charakterizuje toto víno.

Len čo sa vzácny mušt vytvorí, ochladí sa a prenesie do oceľovej nádrže.  Tu zostane asi 11 hodín, čo je nevyhnutný čas na dekantáciu pevnejších častí. Po ďalšom prenose sa mušt naočkuje výberovými kvasinkami a začne sa fermentácia. Teplotný rozsah sa udržuje medzi 13 ° až 16 ° C. Počas fermentácie kvasiniek vo víne sa celý metabolický proces monitoruje každý deň, aby sa zabezpečilo čo najlepšie fungovanie. Po ukončení alkoholovej rezistencie zostáva víno v kontakte s kalmi asi 3 – 4 mesiace. Víno sa potom filtruje a plní do fliaš kvôli príprave na komerčnú dostupnosť v januári nasledujúcom po zbere.

O vinárstve

Príbeh vinárstva Pasqua Vigneti e Cantine začína vo Verone, v roku 1925, kedy bratia z rodiny Pasqua založili závod na výrobu vín z oblasti Veneto. Druhá generácia rodiny Pasqua – bratia Carlo, Giorgio a Umberto, ktorí stoja na čele spoločnosti i dnes – prinášajú do obchodu nové myšlienky a otvárajú si tak i zahraničný trh, vďaka ktorému Pasqua začína vyvážať talianske vína do Európy a celého sveta.

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “11 Minutes | Pasqua”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.