|
|
|
Amarone della Valpolicella DOCG 2017 | Pasqua
Loading...

Amarone della Valpolicella DOCG 2017 | Pasqua

39,90 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Červené

Krajina

Odroda

, , ,

Región

Verona

Ročník

2017

Vinárstvo

Alkohol

15%

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

Sýtočervená farba, rozsiahly buket so sviežimi pozitívnymi vôňami ovocia, ako sú černice a čerešne. Na podnebí má korenisté tóny, ktoré pripomínajú čokoládu a čerstvo upraženú kávu, ako aj sladkasté tóny vanilky z dlhého zrenia v dreve. Je teplé a dobre vyvážené, s jemnými tanínmi a dlhým záverom.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Toto je naše Amarone par excellence: červené víno vynikajúcej triedy vhodné ku grilovaniu, oceňované nadšencami pre jeho majestátny štýl a komplexnosť. Corvina 65%, Rondinella 25%, Corvinone 5%, Negrara 5%

O vinárstve

Príbeh vinárstva Pasqua Vigneti e Cantine začína vo Verone, v roku 1925, kedy bratia z rodiny Pasqua založili závod na výrobu vín z oblasti Veneto. Druhá generácia rodiny Pasqua – bratia Carlo, Giorgio a Umberto, ktorí stoja na čele spoločnosti i dnes – prinášajú do obchodu nové myšlienky a otvárajú si tak i zahraničný trh, vďaka ktorému Pasqua začína vyvážať talianske vína do Európy a celého sveta.

Gastrokombinácia

Toto vynikajúce archívne červené víno je vhodné ku grilovaniu, najmä ku grilovanému červenému mäsu, dusenej divine a vyzretým sýtym syrom. Podávať pri teplote 18°-20°C.