Informácie o produkte

Popis produktu

O Malbec

Je fialová odroda hrozna používa sa pri výrobe červené víno. Hrozno má tendenciu mať atramentovo tmavú farbu a je robustné trieslovinya sú známe ako jedno zo šiestich hroznov povolených v červenej zmesi Víno z Bordeaux. Vo Francúzsku sa dnes plantáže Malbecu nachádzajú predovšetkým v Cahors v Juhozápadné Francúzsko, hoci sa hrozno pestuje po celom svete. Stále viac sa oslavuje ako Argentínsky odrodový.

Hrozno sa stalo menej populárnym v Bordeaux po roku 1956, kedy mráz usmrtilo 75% plodiny. Napriek tomu, že Cahors zasiahol rovnaký mráz, ktorý zničil vinice, bol Malbec znovu zasadený a v tejto oblasti bol naďalej obľúbený. Vinári v regióne často miešali Malbec s Merlot a Tannat zatemniť, plné telo vína.

Populárna, ale nepotvrdená teória tvrdí, že táto odroda je pomenovaná po maďarskom roľníkovi, ktorý ako prvý rozšíril odrodu hrozna po celom Francúzsku. Francúzsky ampelograf a vinohradník Pierre Galet poznamenáva však, že väčšina dôkazov naznačuje, že Côt bol pôvodný názov odrody a že pravdepodobne pochádza zo severnej Burgundsko.[3] Kvôli podobnostiam v synonymách je Malbec často zamieňaný s inými odrodami hrozna. Malbec argenté nie je Malbec, ale skôr odroda juhozápadného francúzskeho hrozna Abouriou.[1] V Cahors sa hrozno Malbec označuje ako Auxerrois alebo Côt Noir; s tým sa niekedy zamieňa Auxerrois blanc, čo je úplne iná odroda.[4]

O vinárstve

Od roku 1990 sa spoločnosť Viňa El Aromo vydala novými smermi a hľadala nové trhy. Vyrábajú úspešne nové odrodové a prémiové vína, ktoré prispeli k zvýrazneniu mena Čile na medzinárodnom trhy s vínom. Pôsobia vo viac ako 32 krajinách na všetkých kontinentoch. Toto vinárstvo bolo ocenené trofejami a medailami po celom svete, čo ich napĺňa hrdosťou.

Informácie o vinárstve

Aromo

Od roku 1990 sa spoločnosť Viňa El Aromo vydala novými smermi a hľadala nové trhy. Vyrábajú úspešne nové odrodové a prémiové vína, ktoré prispeli k zvýrazneniu mena Čile na medzinárodnom trhy s vínom. Pôsobia vo viac ako 32 krajinách na všetkých kontinentoch. Toto vinárstvo bolo ocenené trofejami a medailami po celom svete, čo ich napĺňa hrdosťou.Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Malbec Reserva 2020 | Aromo”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *