Cena

Cukornatosť

Odroda

Show value(s)

Farba

Krajina

Ročník

Vinárstvo

Showing 1–16 of 70 results

Najlepšie talianske vína

Sme hrdí na to, že ako jediný obchod na Slovensku vám dávame možnosť priblížiť kvalitné talianske vína z viníc tých najlepších vinárstiev. Ak obľubuje bublinky, určite nevynechajte z našej ponuky chutné prosecco.

Obrovský potenciál rôznorodosti

Poznatok, že víno pochádzajúce z Talianska tvorí takmer štvrtinu svetovej produkcie vína, napriek 4000-ročnej vinohradníckej a vinárskej tradícii, je ohromujúci.

Mnohí znalci vín si klamlivo myslia, že Taliansko nie je schopné vyprodukovať kvalitné vína a vyvolala zároveň u nich klamlivý dojem o skutočnom a kvalitatívnom potenciáli tejto krajiny. A práve v posledných rokoch dokázalo Taliansko presvedčiť mnohých skúsených milovníkov a znalcov vín presvedčiť, že sa mýlia.

Taliansko produkuje veľmi širokú škálu rôznych štýlov vín, čo sa aj dá očakávať od tak geograficky a kultúrne rôznorodej krajiny. Kvalitné vína sa vyrábajú na pevninskej časti, ale rovnako vinársky priemysel prosperuje aj na oboch ostrovoch – Sicíle a Sardínie.

Vinárstvo Pasqua

Príbeh vinárstva Pasqua Vigneti e Cantine začína vo Verone, v roku 1925. V tomto roku bratia z rodiny Pasqua založili závod na výrobu kvalitných vín z oblasti Veneto. Druhá generácia rodiny Pasqua – bratia Carlo, Giorgio a Umberto, ktorí stoja na čele spoločnosti i dnes – prinášajú do obchodu nové myšlienky a otvárajú si tak i zahraničný trh, vďaka ktorému Pasqua začína vyvážať vína do Európy a celého sveta. A tieto vína

Všetko šumí

Zaujíma Vás aké rôzne druhy šumivého existujú, čo všetko prezrádza etiketa na šumivom víne alebo z akej odrody sa vyrába Prosecco? Prečítajte si viac v článku o tom, ako sa vyznať v šumivých vínach?