Cena

Cukornatosť

Odroda

Zobraziť viac ↓

Farba

Krajina

Ročník

Vinárstvo

Zobrazených 1–16 z 77 výsledkov

Najlepšie talianske vína

Sme hrdí na to, že ako jediný obchod na Slovensku vám dávame možnosť priblížiť kvalitné talianske vína z viníc tých najlepších vinárstiev. Ak obľubuje bublinky, určite nevynechajte z našej ponuky chutné prosecco.

Obrovský potenciál rôznorodosti

Poznatok, že víno pochádzajúce z Talianska tvorí takmer štvrtinu svetovej produkcie vína, napriek 4000-ročnej vinohradníckej a vinárskej tradícii, je ohromujúci.

Mnohí znalci vín si klamlivo myslia, že Taliansko nie je schopné vyprodukovať kvalitné vína a vyvolala zároveň u nich klamlivý dojem o skutočnom a kvalitatívnom potenciáli tejto krajiny. A práve v posledných rokoch dokázalo Taliansko presvedčiť mnohých skúsených milovníkov a znalcov vín presvedčiť, že sa mýlia.

Taliansko produkuje veľmi širokú škálu rôznych štýlov vín, čo sa aj dá očakávať od tak geograficky a kultúrne rôznorodej krajiny. Kvalitné vína sa vyrábajú na pevninskej časti, ale rovnako vinársky priemysel prosperuje aj na oboch ostrovoch – Sicíle a Sardínie.

Vinárstvo Pasqua

Príbeh vinárstva Pasqua Vigneti e Cantine začína vo Verone, v roku 1925. V tomto roku bratia z rodiny Pasqua založili závod na výrobu kvalitných vín z oblasti Veneto. Druhá generácia rodiny Pasqua – bratia Carlo, Giorgio a Umberto, ktorí stoja na čele spoločnosti i dnes – prinášajú do obchodu nové myšlienky a otvárajú si tak i zahraničný trh, vďaka ktorému Pasqua začína vyvážať vína do Európy a celého sveta. A tieto vína

Všetko šumí

Zaujíma Vás aké rôzne druhy šumivého existujú, čo všetko prezrádza etiketa na šumivom víne alebo z akej odrody sa vyrába Prosecco? Prečítajte si viac v článku o tom, ako sa vyznať v šumivých vínach?