Cena

Cukornatosť

Odroda

Zobraziť viac ↓

Farba

Krajina

Ročník

Vinárstvo

Zobrazuje sa všetkych 12 výsledkov

Corvina Veronese: Srdce regiónu Valpolicella a umenie podávania

Corvina Veronese, doma v severnom Taliansku, je neoddeliteľnou súčasťou vín Valpolicella, Amarone a Recioto. Táto odroda prináša výraznú štruktúru, kyslosť a ovocné arómy, ktoré definujú charakter týchto vín.

Charakteristika a chuť

Vína z Corviny ponúkajú stredne plné telo, s výraznou kyslosťou a arómami červeného ovocia, ako sú višne a čerešne. Sušené ovocie, kvetinové a korenisté nuansy pridávajú na zložitosti. Technika “appassimento”, sušenie hrozna, zintenzívňuje chuť a koncentráciu v Amarone a Recioto.

Párovanie s jedlom

Mäsové pokrmy

Amarone a ďalšie vína z Corviny excelujú s bohatými mäsovými pokrmami. Pečené mäso, braised hovädzie alebo jahňacie a ragú sú ideálnymi spoločníkmi. Bylinky a cesnak obohatia spoločný zážitok.

Syry

Zrelé syry ako Parmigiano-Reggiano, Pecorino alebo Gorgonzola tvoria pôsobivé páry s Corvinou. Víno vyvažuje mastnosť a intenzitu syra.

Vegetariánske pokrmy

Corvina sa hodí aj k vegetariánskym jedlám. Pečená zelenina, huby, baklažán a zimné squashy vytvárajú bohaté a zemité kombinácie, ktoré dopĺňajú ovocné tóny vína.

Etnická kuchyňa

Talianske lasagne, risotto, ale aj indické curry a marocký tagine odkrývajú nové dimenzie chutí v spojení s Corvinou.

Skladovanie a podávanie

Skladovanie

Ideálna teplota pre skladovanie Corviny je medzi 12 a 16 stupňami Celzia. Vína by mali ležať na boku v tmavom, stabilnom prostredí.

Podávanie

Podávajte Corvinu pri teplote 16 až 18 stupňov Celzia. Dekantácia je vhodná pre zrelejšie ročníky, zvyčajne 1 až 2 hodiny pred podávaním. Používajte veľké poháre, ktoré umožnia vínu dýchať a zamerajú arómy smerom k nosu.

Corvina Veronese je odroda s bohatými možnosťami párovania a vyžaduje pozornosť pri skladovaní a podávaní. Ponúka pôžitok z komplexných chutí a aróm, či už v spojení s jedlom alebo ako samostatný zážitok. Správnym prístupom si môžete maximálne vychutnať to, čo Corvina Veronese ponúka.