Informácie o produkte

Popis produktu

Passione Sentimento Bianco | Pasqua

Talianske biele Víno Passione e Sentiment – Vášeň a Cit, oslavuje mesto lásky, Veronu, a to nielen vďaka histórii a pamiatkam, ale tiež kvôli miestnym vínam. Toto talianske biele víno sa získava technikou appassimento – sušením hrozna. Hrozno Garganega sa na kroch nechajú ľahko prezrieť. Potom sa zbiera a mieri do drevených debien, kde sa nejaký čas nechajú sušiť. Vďaka tomu v hrozne zostane viac cukru a rovnako tak sa zvýši intenzita vône. Príťažlivé talianske biele víno, intenzívna aróma citrusových plodov, mandlí a broskýň. Osviežujúca a dobre vyvážená chuť s dlhou perzistenciou.

Pre posilnenie štruktúry a komplexnosti, sa potom hrozna nechajú macerovať v oceľových tankoch po dobu asi 12 hodín a nasleduje fermentácia s nízkou teplotou. Na konci fermentácie sa časť vína presunie do drevených sudov, kde niekoľko mesiacov zreje. Nakoniec sa všetky vína opäť zmiešajú a nafľaškujú.

Odroda
Garganega 100%

Passione Sentimento Rosso | Pasqua

Talianske víno Passione e Sentiment – Vášeň a Cit, oslavuje mesto lásky – Veronu. Je to nielen vďaka histórii a pamiatkam, ale tiež kvôli miestnym vínam. Hrozno Merlotu a Corvin sú s obrovskou starostlivosťou zberané ručne a následne po dobu 1 mesiaca sušené v drevených debnách. Vďaka suchému a dobre ventilovanému prostrediu s vysoko kontrolovanou vlhkosťou, stráca hrozno asi 30% obsahu vody a získavajú vyššiu koncentráciu cukrov. Proces kvasenia prebieha v oceľových tankoch. Pri kontrolovanej teplote 25-28 ° C po dobu 30 dní následné zrenie v starších dubových sudoch po dobu 3 mesiacov. Nakoniec sa toto talianske víno zmieša a zjemní vďaka jablčno-mliečnej fermentácii.

Odrody
Merlot 40%, Corvina 30%, Croatina 30%

O vinárstve

Príbeh vinárstva Pasqua Vigneti e Cantine začína vo Verone, v roku 1925, kedy bratia z rodiny Pasqua založili závod na výrobu vín z oblasti Veneto. Druhá generácia rodiny Pasqua – bratia Carlo, Giorgio a Umberto, ktorí stoja na čele spoločnosti i dnes – prinášajú do obchodu nové myšlienky a otvárajú si tak i zahraničný trh, vďaka ktorému Pasqua začína vyvážať talianske vína do Európy a celého sveta. Vinice sa nachádzajú v kopcovitej krajine Valpantena, severovýchodnej časti Valpolicella.

 

Informácie o vinárstve

Pasqua

Jedinečné talianske vína

História vinárstva Pasqua

Pasqua Vigneti e Cantine je historické vinárstvo, ktoré vyrába vysoko kvalitné benátske a talianske vína a je jedným z hlavných hráčov na talianskom a medzinárodnom trhu s vínom.

História Pasqua Vigneti e Cantine sa začína v roku 1925, keď prvá generácia bratov Pasqua prišla do Verony a založila nový podnik venovaný obchodovaniu s vínami z ich domoviny, Apúlie.

Z obchodu s vínom a maloobchodu sa rozhodli stať skutočným vinárstvom. Za pár rokov, s akvizíciou nových vinohradov v oblasti Verony, spoločnosť postupne získavala na význame a zviditeľňovaní.

V súčasnosti je spoločnosť prítomná na 65 trhoch po celom svete.

Vína

Vinárstvo Pasqua môže prostredníctvom svojich značiek poskytnúť široký výber produktov vysokej kvality, ktorých cieľom je uspokojiť rôzne chute a spotrebiteľské návyky. Ich vína vyjadrujú enologickú kultúru aj rodinnú tradíciu, renovujúc skvelé benátske vína a taliansku klasiku.

Ikony

Y by 11 Minutes Y je ružové víno komplexnosti a sviežosti, štruktúry a elegancie, s nádychom ovocia a bohatosti na podnebí. Písmeno Y je dokonalým symbolickým vyjadrením osobnosti tohto vína, ktorého časti tvoria 3 odrody viniča zmesi: Corvina, Trebbiano a Carmenère. Hey French Toto víno jnajsilnejšie vyjadruje charakteristiky viníc pôvodu, ktoré sa nachádzajú v niekoľkých rôznych oblastiach na veronskej strane hory Calvarina, v najvýchodnejšej časti označenia Soave. 11 Minutes Je svieže, obklopujúce rosé s intenzívnym a komplexným buketom, vytvorené na sprevádzanie jarných alebo letných večerov a pod. Je to jemná zmes vytvorená z najušľachtilejších pôvodných odrôd ako Corvina a Trebbiano di Lugana a odrôd ako Syrah a Carmenère. PassioneSentimento Verona je talianske mesto v centre najromantickejšieho milostného príbehu všetkých čias, 'Romeo & Juliet', titul prepožičaný jedinečnému vínu. Fotografiu na etikete nafotil fotograf Giò Martorana a je poctou všetkým veľkým vášňam, rovnako ako vášeň našej rodiny pre víno. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=oyKMiMJKsh8[/embed]Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Darčeková sada | Romeo&Julia | Pasqua”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *