|
|
|
Brunello Di Montalcino Riserva 2015 | Terre Nere
Loading...

Brunello Di Montalcino Riserva 2015 | Terre Nere

63,90 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Červené

Krajina

Odroda

Región

Montalcino, Toskánsko

Vinárstvo

Alkohol

14,5%

Ročník

2015

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

Chuť Sangvionesse je hramonická a jemná s výraznými tanínmi a perzistetným záverom. Výrazná elegantná vôňa zrelého bobuľového ovocia, tabaku a korenistých tónov. Rubínovo červená farba s odtieňom granátového jablka.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Brunello Di Motalcino Riserva sa vyrába iba z najlepších ročníkov. Tak ako pri každom víne tohto vinárstva sa zber vykonáva len ručne. Ročne sa vyrobí tohto vína iba 2000 fliaš. Brunello dozrievalo 5 rokov v Slavónských dubových sudoch a následne 6 mesiacov vo fľaši. Víno ma pevnú štruktúru s výrazným taninom.

Terre Nere je situované v Loc. Pian Delle Quercy, 7 kilometrov od centra mesta Montalcino. Zber sa robí výlučne ručne, vinifikuje sa v nádržiach z ocele 50, 70, 100 hl. V období zberu je prítomná celá rodina Vallone a venuje sa vinárstvu.

Vinice sú na 15 hektároch v dosahu 10 kilometrov od mesta Montalcino. Disponujú 10 hektármi viníc v lokalite Castello Della Velona umiestnených uprostred lesov, kde je ideálna mikroklíma. Všetky vinice sú v kopcovitej oblasti, kde majú dostatok slnka.