|
|
|
Darčeková sada | Hey French IGT | Pasqua
Loading...

35,90 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Biele

Krajina

Odroda

, ,

Región

Veneto

Vinárstvo

Alkohol

13,5%

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

Víno s veľkým potenciálom dozrievania. Štýlové úsilie navrhnuté na získanie jedinečnej zložitosti a štruktúry prostredníctvom šikovnej kombinácie rôznych charakteristík reprezentovaných rôznymi ročníkmi. Garganega dodáva vínu štruktúru, sviežosť a vôňu s kvetinovými tónmi a intenzívnou mineralitou, hlboké vyjadrenie zloženia pôdy sopečného pôvodu. Pri ochutnávaní vyjadruje vône od harmančeka, mandlí a citrusov až po jemné tóny bieleho korenia a tropického ovocia.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Toto biele víno v darčekovom balení  je najsilnejším vyjadrením charakteristických vlastností viníc , ktoré sa nachádzajú v niekoľkých rôznych oblastiach na Veronskej strane hory Calvarina, v najvýchodnejšej časti označenia Soave. Zmes najlepších ročníkov posledného desaťročia (2015, 2016, 2017, 2018) vybraná ako maximálny výraz viniča počas jeho histórie. Pre každý vybraný ročník prebieha vinifikácia bieleho hrozna s maceráciou na šupke po dobu asi 10 hodín. Neskôr sa aktivuje alkoholové kvasenie vybranými kvasinkami pri nízkych teplotách. Nasleduje čiastočná jablčno-mliečna fermentácia s približne 10 % produktu v barikových sudoch. Proces pokračuje starnutím v druhotnom dreve asi 6 mesiacov. Potom sa víno umiestni do oceľových nádrží na ďalšie zušľachťovanie

O vinárstve

Príbeh vinárstva Pasqua Vigneti e Cantine začína vo Verone, v roku 1925, kedy bratia z rodiny Pasqua založili závod na výrobu vín z oblasti Veneto. Druhá generácia rodiny Pasqua – bratia Carlo, Giorgio a Umberto, ktorí stoja na čele spoločnosti i dnes – prinášajú do obchodu nové myšlienky a otvárajú si tak i zahraničný trh, vďaka ktorému Pasqua začína vyvážať talianske vína do Európy a celého sveta.

 

 

RECENZIE

1 recenzia k Darčeková sada | Hey French IGT | Pasqua

  1. Vladimír

    Toto víno sme kúpili svokrovi ako darček na jeho 60tku a bol z neho tak nedšený, že sme hneď kúpili celý kartón. Vynikajúca vyvážená chuť a krásna voňa.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.