Informácie o produkte

Popis produktu

O Chardonnay

Chardonnay má podmanivú  svetložltú farbu, s typickou ovocnou vôňou po jablkách alebo exotickom ovocí, po lieskových alebo vlašských orechoch, vôňa však môže byť aj menej výrazná až neutrálna. Chuť je korenistejšia s pikantnou kyselinkou, je plná a extraktívna. V porovnaní s Rulandským bielym má vyššiu intenzitu aromatických látok. Mimoriadne akostné, extraktívne, s jemnou arómou, korenistou príchuťou a dlhou perzistenciou vône i chuti. Patrí k najznámejším akostným vínam, najmä na západnej pologuli.

Chardonnay dáva víno vynikajúcej kvality, vhodné pre dlhodobé uchovávanie. Ako jedna z mála bielych odrôd je vhodná pre technológiu “barrique”. Zrenie v sudoch umocňuje zamatovú plnosť vína a dodáva mu medovo-orechovú arómu. Pri archivácii vo fľašiach dosahuje fľašovú zrelosť v rozpätí od 2 do 5 rokov. V prípade akostného vína a v rozpätí od 4 do 15 rokov v prípade prívlastkových vín. Chardonnay z Burgundska sa pije aj po 25 rokoch. Mušty s viac ako 22 °NM poskytujú vína so solídnou fľašovou vyzretosťou. Okrem vyššie uvedeného je potrebné spomenúť, že Chardonnay je jedným z troch významných odrôd hrozna používaného k výrobe šumivých vín vo francúzskej oblasti Champagne, ale nie len tam.

O vinárstve

Od roku 1908 táto rodina dodáva kvalitné vína a rozvíja profesionálne know-how v sektore vinárstva. Dnes chce vytvoriť novú kolekciu extra talianskych zmesí, kde vinár Max kombinuje známe odrody s menej populárnymi, aby chránil taliansku vinohradnícku biodiverzitu. Taktiež veria, že umenie výroby vína je kombináciou rôznych umení a schopností miešať rôzne odrody, aby získali jedinečné vína navrhnuté tak, aby vyhovovali aj náročným spotrebiteľom.

Gastrokombinácia

Chardonnay je mimoriadne vhodné k morským rybám, mäsovým minútkam a jemným mäkkým syrom, prípadne syrom s bielou plesňou, rovnako sa hodí k nie príliš chuťovo výrazným úpravám hovädzieho a bravčového mäsa. Zrelé víno je ideálne k divine, výraznejším paštétam alebo údenému mäsu. Odporúčame podávať pri teplote 8 až 11 stupňov.

Informácie o vinárstve

Armonia

Od roku 1908 táto rodina dodáva kvalitné vína a rozvíja profesionálne know-how v sektore vinárstva. Dnes chce vytvoriť novú kolekciu extra talianskych zmesí, kde vinár Max kombinuje známe odrody s menej populárnymi, aby chránil taliansku vinohradnícku biodiverzitu. Taktiež veria, že umenie výroby vína je kombináciou rôznych umení a schopností miešať rôzne odrody, aby získali jedinečné vína navrhnuté tak, aby vyhovovali aj náročným spotrebiteľom.

Informácie o odrode

Chardonnay

Chardonnay - Odroda bieleho vína plná elegancie a bohatých aróm

Vitajte v našom internetovom obchode s vínom! Radi by sme vám predstavili vynikajúcu odrodu bieleho vína - Chardonnay. Prečítajte si náš popis o tejto úžasnej odrode Chardonnay, ktorý vám poskytne bližšie informácie o jej charakteristikách, pôvode a chuťových profiloch.

Popis odrody Chardonnay

Chardonnay patrí medzi najuznávanejšie odrody bieleho vína na svete. Odroda Chardonnay je známa svojou eleganciou, plnosťou a výraznými arómami. Pestuje sa v rôznych vinárskych regiónoch po celom svete, pričom každý región prispieva k vlastným osobitostiam vína.

Aroma a chuť

Vína z odrody Chardonnay majú širokú škálu aróm a chuťových profilov. Očakávajte arómy citrusových plodov, zrelého ovocia, jemné tóny vanilky a dubového dreva. Na jazyku sa prejavuje plnosť a krémovosť, s jemnými a dobre vyváženými tanínmi. Vyššia kyslosť dodáva vínu sviežosť a živosť.

Párovanie s jedlom

Chardonnay je vynikajúcou voľbou pri párovaní s rôznymi jedlami. Plnosť a komplexnosť tohto vína ho robia skvelým spoločníkom k morským plodom, syrom, kuraciemu mäsu a pokrmom s krémovými omáčkami. Je vhodný aj k jedlám z rôznych svetových kuchýň, od talianskej až po ázijskú.

Nakupujte odrodu Chardonnay v našom obchode

V našom internetovom obchode ponúkame široký výber kvalitných vín z odrody Chardonnay, kde si môžete vybrať z rôznych štýlov a regiónov, aby ste našli ten, ktorý najviac vyhovuje vášmu vkusu. Sme presvedčení, že nájdete svoje obľúbené odrody Chardonnay, ktoré vám prinesie radosť a uspokojenie pri každej degustácii.

Objavte lahodný svet odrody Chardonnay

Chardonnay vám prináša širokú škálu chutí a aróm, a je perfektným spoločníkom na rôzne príležitosti. Preto si vychutnajte dokonalé spojenie plnosti a osviežujúcej kyslosti v každej fľaši. Ďakujeme vám, že ste navštívili náš internetový obchod s vínom a ak máte akékoľvek otázky alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Sme tu, aby sme vám pomohli nájsť to správne Chardonnay, ktoré vám prinesie skvelé zážitky z degustácie.Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Chardonnay 2019 | Armonia”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *