|
|
|
Desire, Lush & Zin Primitivo Puglia IGT 2020 | Pasqua
Loading...

Desire, Lush & Zin Primitivo Puglia IGT 2020 | Pasqua

10,90 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Červené

Krajina

Odroda

Región

Verona

Ročník

2020

Vinárstvo

Alkohol

13,5%

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

Víno sýtočervenej farby. Vôňa ktorá odhaľuje intenzívnu vôňu sliviek, červeného ovocia, korenistých tónov, vanilky, kávy a kakaa. Na podnebí je teplé a okrúhle, plné telo a taníny sú jemné a zamatové.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Chutné červené víno, ktoré sa ručne zbiera do 20 kg košov a potom sa rýchlo dovezie do vinárstva, kde sa odstopkuje a jemne rozdrví. Hrozno zostáva jeden týždeň v nádrži pri nízkej teplote, aby prebehlo predfermentačnou maceráciou. Alkoholová fermentácia prebieha pri 22-26°C približne 15-20 dní s dennými remontami. Po ukončení fermentácie sa víno stočí do inej nádrže, kde prebieha jablčno-mliečna fermentácia. Potom víno leží v drevených sudoch 6 mesiacov pred fľašovaním.

O vinárstve

Príbeh vinárstva Pasqua Vigneti e Cantine začína vo Verone, v roku 1925, kedy bratia z rodiny Pasqua založili závod na výrobu vín z oblasti Veneto. Druhá generácia rodiny Pasqua – bratia Carlo, Giorgio a Umberto, ktorí stoja na čele spoločnosti i dnes – prinášajú do obchodu nové myšlienky a otvárajú si tak i zahraničný trh, vďaka ktorému Pasqua začína vyvážať talianske vína do Európy a celého sveta.

Gastrokombinácia

Chutné červené víno je ideálne ku grilovanému, alebo pečenému červenému mäsu a ochuteným syrom. Podávajte pri teplote 18°C.