|
|
|
Passione Sentimento Bianco | Pasqua
Loading...

Passione Sentimento Bianco | Pasqua

9,30 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Biele

Krajina

Odroda

Región

Veneto

Ročník

2019

Vinárstvo

Alkohol

13%

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

Toto talianske biele víno má intenzívnu, vášnivú a vyváženú chuť broskýň a mandlí. Osviežujúca aróma citrusových plodov a mandlí so slamovožltou farbou.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Talianske biele Víno Passione e Sentiment – Vášeň a Cit, oslavuje mesto lásky, Veronu, a to nielen vďaka histórii a pamiatkam, ale tiež kvôli miestnym vínam. Toto talianske biele víno sa získava technikou appassimento – sušením hrozna. Hrozno Garganega sa na kroch nechajú ľahko prezrieť. Potom sa zbiera a mieri do drevených debien, kde sa nejaký čas nechajú sušiť. Vďaka tomu v hrozne zostane viac cukru a rovnako tak sa zvýši intenzita vône. Príťažlivé talianske biele víno, intenzívna aróma citrusových plodov, mandlí a broskýň. Osviežujúca a dobre vyvážená chuť s dlhou perzistenciou.

Pre posilnenie štruktúry a komplexnosti, sa potom hrozna nechajú macerovať v oceľových tankoch po dobu asi 12 hodín a nasleduje fermentácia s nízkou teplotou. Na konci fermentácie sa časť vína presunie do drevených sudov, kde niekoľko mesiacov zreje. Nakoniec sa všetky vína opäť zmiešajú a nafľaškujú.

O vinárstve

Príbeh vinárstva Pasqua Vigneti e Cantine začína vo Verone, v roku 1925, kedy bratia z rodiny Pasqua založili závod na výrobu vín z oblasti Veneto. Druhá generácia rodiny Pasqua – bratia Carlo, Giorgio a Umberto, ktorí stoja na čele spoločnosti i dnes – prinášajú do obchodu nové myšlienky a otvárajú si tak i zahraničný trh, vďaka ktorému Pasqua začína vyvážať talianske vína do Európy a celého sveta.

Gastrokombinácia

Vhodné ku zrelým syrom alebo rôznym chuťovkám a jednohúbkam. Teplota servírovania 8-10 ° C.

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Passione Sentimento Bianco | Pasqua”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.