Informácie o produkte

Popis produktu

Talianske biele Víno Passione e Sentimento – Vášeň a Cit, oslavuje mesto lásky, Veronu, a to nielen vďaka histórii a pamiatkam, ale tiež kvôli miestnym vínam. Toto talianske biele víno sa získava technikou appassimento – sušením hrozna. Hrozno Garganega sa na kroch nechajú ľahko prezrieť. Potom sa zbiera a mieri do drevených debien, kde sa nejaký čas nechajú sušiť. Vďaka tomu v hrozne zostane viac cukru a rovnako tak sa zvýši intenzita vône. Príťažlivé talianske biele víno, intenzívna aróma citrusových plodov, mandlí a broskýň. Osviežujúca a dobre vyvážená chuť s dlhou perzistenciou.

Pre posilnenie štruktúry a komplexnosti, sa potom hrozna nechajú macerovať v oceľových tankoch po dobu asi 12 hodín a nasleduje fermentácia s nízkou teplotou. Na konci fermentácie sa časť vína presunie do drevených sudov, kde niekoľko mesiacov zreje. Nakoniec sa všetky vína opäť zmiešajú a nafľaškujú.

O vinárstve

Príbeh vinárstva Pasqua Vigneti e Cantine začína vo Verone, v roku 1925, kedy bratia z rodiny Pasqua založili závod na výrobu vín z oblasti Veneto. Druhá generácia rodiny Pasqua – bratia Carlo, Giorgio a Umberto, ktorí stoja na čele spoločnosti i dnes – prinášajú do obchodu nové myšlienky a otvárajú si tak i zahraničný trh, vďaka ktorému Pasqua začína vyvážať talianske vína do Európy a celého sveta.

Gastrokombinácia

Vhodné ku zrelým syrom alebo rôznym chuťovkám a jednohúbkam. Teplota servírovania 8-10 ° C.

Informácie o vinárstve

Pasqua

Jedinečné talianske vína

História vinárstva Pasqua

Pasqua Vigneti e Cantine je historické vinárstvo, ktoré vyrába vysoko kvalitné benátske a talianske vína a je jedným z hlavných hráčov na talianskom a medzinárodnom trhu s vínom.

História Pasqua Vigneti e Cantine sa začína v roku 1925, keď prvá generácia bratov Pasqua prišla do Verony a založila nový podnik venovaný obchodovaniu s vínami z ich domoviny, Apúlie.

Z obchodu s vínom a maloobchodu sa rozhodli stať skutočným vinárstvom. Za pár rokov, s akvizíciou nových vinohradov v oblasti Verony, spoločnosť postupne získavala na význame a zviditeľňovaní.

V súčasnosti je spoločnosť prítomná na 65 trhoch po celom svete.

Vína

Vinárstvo Pasqua môže prostredníctvom svojich značiek poskytnúť široký výber produktov vysokej kvality, ktorých cieľom je uspokojiť rôzne chute a spotrebiteľské návyky. Ich vína vyjadrujú enologickú kultúru aj rodinnú tradíciu, renovujúc skvelé benátske vína a taliansku klasiku.

Ikony

Y by 11 Minutes Y je ružové víno komplexnosti a sviežosti, štruktúry a elegancie, s nádychom ovocia a bohatosti na podnebí. Písmeno Y je dokonalým symbolickým vyjadrením osobnosti tohto vína, ktorého časti tvoria 3 odrody viniča zmesi: Corvina, Trebbiano a Carmenère. Hey French Toto víno jnajsilnejšie vyjadruje charakteristiky viníc pôvodu, ktoré sa nachádzajú v niekoľkých rôznych oblastiach na veronskej strane hory Calvarina, v najvýchodnejšej časti označenia Soave. 11 Minutes Je svieže, obklopujúce rosé s intenzívnym a komplexným buketom, vytvorené na sprevádzanie jarných alebo letných večerov a pod. Je to jemná zmes vytvorená z najušľachtilejších pôvodných odrôd ako Corvina a Trebbiano di Lugana a odrôd ako Syrah a Carmenère. PassioneSentimento Verona je talianske mesto v centre najromantickejšieho milostného príbehu všetkých čias, 'Romeo & Juliet', titul prepožičaný jedinečnému vínu. Fotografiu na etikete nafotil fotograf Giò Martorana a je poctou všetkým veľkým vášňam, rovnako ako vášeň našej rodiny pre víno. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=oyKMiMJKsh8[/embed]4 reviews for Passione Sentimento Bianco 2022 | Pasqua

 1. Teodor

  Mám radosť, že môžem podeliť sa o svoje dojmy z vína Passione Sentimento Bianco z vinárstva Pasqua. Toto víno ma úplne ohromilo svojou jedinečnou kombináciou chutí a vôní, ktoré vytvárajú naozaj neskutočný zážitok.

  Vôňa tohto vína je pôsobivá, s nádhernými náznakmi kvetín, zrelého bieleho ovocia a jemne korenistých tónov. Pri prvom dúšku ma zaujala jeho živá a osviežujúca chuť, ktorá zdôrazňuje tóny citrusov a šťavnatých tropických plodov. Čo robí toto víno skutočne špeciálnym, je jeho komplexnosť a vyváženosť – kyslosť je krásne zladená s plnosťou chuti, čo vedie k dlhotrvajúcemu a príjemne harmonickému dozvuku.

  Pasqua je vinárstvo s dlhou tradíciou a toto víno je toho skvelým príkladom. Odporúčam ho všetkým, ktorí túžia po víne, ktoré poteší nielen zmysly, ale aj dušu. Je to vynikajúci spoločník pre chvíle oddychu, romantické večere alebo oslavy s priateľmi.

 2. Kristína

  Veľmi dobré vínko. S manželom si pravidelne kupujeme. Odporúčame! Výborné aj aj červené z tejto rady.

 3. Ľubica (verified owner)

  Odporúčam toto víno. Veľmi mi chutilo. Oceňujem aj rýchle doručenie. určite ešte objednám a vyskúšam aj iné vínka.

 4. Martin

  Toto víno ma veľmi milo prekvapilo. Nepoznal som toto vinárstvo, ale určite odporúčam každému, kto má rád dobré, ľahké víno za rozumnú cenu. Určite si ešte z vinárstva Pasqua objednám iné vína. Taktiež e-shop perfektne komunikuje, víno prišlo rýchlo a v úplnom poriadku. Teším sa na ďalšie vína od vás!

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *