Informácie o produkte

Popis produktu

Rizling Rýnsky je skvelá kombinácia k rybám a syrom

Rizling rýnsky sa stal právom jednou z obľúbených odrôd milovníkov bieleho vína na celom svete. Má kryštálovo čistú svetložltú farbu, s miernym zeleným reflexom. Jeho vôňa je stredne intenzívna, nevtieravá, svieža, elegantná, korenistá s nádychom čierneho korenia, so sviežimi citrusmi.

Má ľahkú, avšak bohatú chuť, pevnú kyselinu, nájdeme v ňom črty chrumkavej hrušky a exotického ovocia. Rizling je nevyhnutným doplnkom dôležitých okamihov.

O vinárstve

Keď sa pred niekoľkými rokmi rozhodli vrátiť tradíciu vinohradníctva do tejto oblasti, na prvý pohľad tu bolo možné vidieť iba rozľahlé opustené plochy susediace s listnatými lesmi. Pod povrchom sa však odohrávali magické príbehy.

Región medzi tromi riekami – Hronom, Dunajom a Ipľom sa rozprestiera na nepravidelne zvlnených kopcoch južného Hontu. Letmým pohľadom na panorámu vrchoviny ani nerozoznáte hranice medzi krajinami. Táto oblasť bola známa už v časoch starých Rimanov a Kvádov. Vnímali ju ako kultové miesto plné prírodných energií.

Gastrokombinácia

Rizling Rýnsky je najlepšie servírovať pri teplote 10–12 °C, v pohároch na biele víno s objemom 320–380 ml. Toto víno odporúčame kombinovať so sladkovodnými rybami, sumcovi, zubáčovi a čerstvým syrom.

Informácie o vinárstve

Világi

Vinárstvo Világi Keď sa pred niekoľkými rokmi rozhodli vrátiť tradíciu vinohradníctva do tejto oblasti, na prvý pohľad tu bolo možné vidieť iba rozľahlé opustené plochy susediace s listnatými lesmi. Pod povrchom sa však odohrávali magické príbehy. Región medzi tromi riekami – Hronom, Dunajom a Ipľom sa rozprestiera na nepravidelne zvlnených kopcoch južného Hontu. Letmým pohľadom na panorámu vrchoviny ani nerozoznáte hranice medzi krajinami. Táto oblasť bola známa už v časoch starých Rimanov a Kvádov. Vnímali ju ako kultové miesto plné prírodných energií.Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rizling Rýnsky 2022 | Világi 3WISHES”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *