Informácie o produkte

Popis produktu

O Pinot Grigio

Pinot Grigio má zlato-žltú farbu. Chuť je plná, korenistá a extraktívna, často so zvyškovým cukrom, siahajúca až do chlebových tónov, pripomínajúcich tokajské výbery. Z tohto dôvodu sa pre Rulandské šedé v Alsasku smie používať synonymum Tokayer. Mladšie vína niekedy vykazujú vyššiu kyslosť. Výbery bývajú naopak jemné s vysokým zvyškovým cukrom. Nenapodobiteľný charakter z neho robí ozajstný skvost medzi bielymi vínami. Je to víno mimoriadne populárne, vyhľadávané labužníkmi pre nevšedný pôžitok z jeho konzumácie. Je silné a ohnivé, ale súčasne harmonické, dokáže spojiť charakteristickú chuť a vôňu s vyšším obsahom alkoholu. Zrením v sude alebo vo fľaši sa jeho vlastnosti ďalej zušľachťujú. Pri dosiahnutej fľašovej zrelosti sa stáva až koňakovým. Akostné vína sa pijú v rozpätí 2 až 4 rokov. Vína s prívlastkom nechávame zrieť vo fľaši 3 až 8 rokov.

O vinárstve

Toto vinárstvo stojí v prekrásnom amfiteátri vo východných kopchoc Friuli. Po veľkých vojnách sa stala Villa Chipris majetkom Livonu, ktorý pomohol rozvinúť potenciál Villi Chiopris vo výrobe vína a v agroturistike. Vinárstvo je obklopené krásnymi vinicami a prírodou. Dnes sú vína Villa Chipris zárukou kvality a tradície.

Gastrokombinácia

Rulandské šedé sa hodí k sýtym polievkam alebo k hydine. Sladšie víno sa hodí k dezertom, ovocným pohárom, alebo len tak pre príjemné chvíle bezstarostného oddychu a pohody. Podávame pri teplote 8 až 11 stupňov.

Informácie o vinárstve

Villa Chiopris

Vinárstvo Villa Chiopris  stojí v prekrásnom amfiteátri vo východných kopchoc Friuli. Po veľkých vojnách sa stala Villa Chipris majetkom Livonu, ktorý pomohol rozvinúť potenciál Villi Chiopris vo výrobe vína a v agroturistike. Vinárstvo je obklopené krásnymi vinicami a prírodou. Dnes sú vína Villa Chipris zárukou kvality a tradície.Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Pinot Grigio 2021 | Villa Chiopris”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *