|
|
|
Pinot Grigio | Villa Chiopris
Loading...

Pinot Grigio | Villa Chiopris

Katalógové číslo: 8024650050132 Kategórie: , , Značky: , ,

6,70 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Biele

Krajina

Odroda

Región

Friuli

Vinárstvo

Alkohol

12%

Ročník

2019

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

Pinot Grigio má sviežu, výraznú, stredne plnú chuť s dlhým záverom. Kvetinová vôňa s limetkou a vanilkovou arómou. Má slamovožltú farbu s miernym popolovo šedým odrazom.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

O Pinot Grigio

Pinot Grigio má zlato-žltú farbu. Chuť je plná, korenistá a extraktívna, často so zvyškovým cukrom, siahajúca až do chlebových tónov, pripomínajúcich tokajské výbery. Z tohto dôvodu sa pre Rulandské šedé v Alsasku smie používať synonymum Tokayer. Mladšie vína niekedy vykazujú vyššiu kyslosť. Výbery bývajú naopak jemné s vysokým zvyškovým cukrom. Nenapodobiteľný charakter z neho robí ozajstný skvost medzi bielymi vínami. Je to víno mimoriadne populárne, vyhľadávané labužníkmi pre nevšedný pôžitok z jeho konzumácie. Je silné a ohnivé, ale súčasne harmonické, dokáže spojiť charakteristickú chuť a vôňu s vyšším obsahom alkoholu. Zrením v sude alebo vo fľaši sa jeho vlastnosti ďalej zušľachťujú. Pri dosiahnutej fľašovej zrelosti sa stáva až koňakovým. Akostné vína sa pijú v rozpätí 2 až 4 rokov. Vína s prívlastkom nechávame zrieť vo fľaši 3 až 8 rokov.

O vinárstve

Toto vinárstvo stojí v prekrásnom amfiteátri vo východných kopchoc Friuli. Po veľkých vojnách sa stala Villa Chipris majetkom Livonu, ktorý pomohol rozvinúť potenciál Villi Chiopris vo výrobe vína a v agroturistike. Vinárstvo je obklopené krásnymi vinicami a prírodou. Dnes sú vína Villa Chipris zárukou kvality a tradície.

Gastrokombinácia

Rulandské šedé sa hodí k sýtym polievkam alebo k hydine. Sladšie víno sa hodí k dezertom, ovocným pohárom, alebo len tak pre príjemné chvíle bezstarostného oddychu a pohody. Podávame pri teplote 8 až 11 stupňov.

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Pinot Grigio | Villa Chiopris”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.