Informácie o produkte

Popis produktu

Prosecco DOCG Dry Conegliano Springo má krásnu svetlú slamenú farbu, oživenú jemnou, vytrvalou, plnou a intenzívnou kyticou žltého ovocia, tónmi broskyne, jablka, banánu a kvetov vistérie. Konečné svetlo chlebovej kôrky, bohatá, svieža, krémová chuť s dobrou plnosťou a dĺžkou v plnej korešpondencii s vôňou, ktorá je elegantná a harmonická.

Rive di Formeniga je jedným zo 43 “Rive”, ktoré poukazujú na rozdiel územné výrazy. „Rive“ v talianskom nárečí znamená vinohrady nachádzajúce sa na strmých poliach. Hrozno Glera, ktoré sa používa na výrobu Prosecco Superiore s názvom „Rive“ pochádza z konkrétneho vinohradu, kde vinárstvo Le Manzane používa menšie množstvo hrozna na hektár a zber hrozna je 100% ručná práca. Prosecco DOCG Dry Conegliano Springo sa vyrába v oblasti Vittorio Veneto v dedinke Manzana.

O vinárstve

Spoločnosť Le Manzane bola založená v 50. rokoch 20. storočia. V roku 1958 začal otec rodiny Osvaldo Balbinot so svojou manželkou Elsou na začiatku malého podniku vo vinárskom odbore a o niekoľko rokov neskôr so synom Ernestom. Bol to začiatok sna, ktorý pokryl celé tri generácie.

 

Informácie o vinárstve

Le Manzane

Le Manzane Vám prináša kvalitné talianske Prosecco so šťavnatou, ovocnou a pikantnou chuťou. Vôňa je výrazne ovocná, s tónmi chlebovej kôrky. Spoločnosť bola založená v 50. rokoch 20. storočia. V roku 1958 začal otec rodiny Osvaldo Balbinot so svojou manželkou Elsou na začiatku malého podniku vo vinárskom odbore a o niekoľko rokov neskôr so synom Ernestom. Bol to začiatok sna, ktorý pokryl celé tri generácie.    

Informácie o odrode

Glera

Šumivé Prosecco sa v posledných rokoch stalo obľúbeným vínom mnohých z nás a za známym nápojom je odroda Glera. Vyrába sa v regióne Veneto a je to najväčšie talianske DOC alebo víno denominazione di origine controllata. Je to klasifikácia, založená na ochranu názvu Prosecco a udržanie výroby v regióne. Výroba šumivých vín je zložitý a nákladný proces a pre Prosecco jednoduchšia a nákladovo efektívnejšia metóda v tanku znamená, že sekundárne kvasenie prebieha v tanku a nie vo fľaši. Z tohto nálevu nám potom vo výslednej fľaši sektu zostane dobrá chuť pôvodného základného vína. Pre Prosecco táto metóda znamená, že za zlomok ceny je k dispozícii niekoľko fantastických vín, ktoré sa snažia napodobniť svoje prestížnejšie a drahšie náprotivky. Ak vás zaujíma viac ako sa vyznať v perlivých vínach, prečítajte si náš článok.

Charakteristika

Glera je nepochybne jednou z najznámejších odrôd viniča v Taliansku, bez toho, aby si to mnohí ľudia uvedomovali. Hrozno Glera, známe po celom svete ako Prosecco, je exkluzívne pre Taliansko a je hlavnou zložkou najslávnejšieho talianskeho šumivého vína. Je to odroda so zelenou šupkou, ktorej sa darí v chladnejších podmienkach na severovýchode krajiny, najmä v regiónoch Veneto a Friuli. Chuť odrody Glera sa môže líšiť od zeleného jablka a hrušky až po kvetinové tóny zimolezu s výraznou kyslosťou. Suché prosecco má tendenciu vykazovať výrazné chute kôstkového ovocia, pričom niektoré príklady vykazujú medovejší charakter, najmä bohatšie a sladšie vína. V niektorých fľašiach môžete nájsť tóny tropického ovocia a melónu a dokonca aj náznak smotany. Z Glera sa vyrábajú vína so stredne plným telom, od chrumkavých, plne perlivých (spumante) až po jemne perlivé, oveľa jemnejšie šumivé (frizzante). Vo všeobecnosti má Prosecco ľahšie, penivejšie bublinky ako Champagne, Cava alebo Crémant, pretože sa vyrába vo veľkých nádržiach, kde je tlak oveľa nižší. Výsledné víno môže mať v porovnaní s inými známymi šumivými vínami nádych sladkosti.

Gastronómia

Prosecco je určite víno, ktoré sa oplatí zdieľať s priateľmi a dobre sa hodí k toľkým jedlám. Či už je to krevetový kokteil alebo sushi, predjedlá ako habas fritas alebo kešu s medovou polevou, waldorfský šalát a studené cestovinové šaláty alebo predjedlá a prosciutto, je to skvelá kombinácia pre celý rad rôznych jedál. Vďaka tomu, že je tento sekt trochu sladší, je veľmi priateľský k jedlu, takže sa naozaj nemôžete pokaziť!Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Conegliano Prosecco Superiore DOCG Manzana Millesimato Dry | Le Manzane”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *