Informácie o produkte

Popis produktu

Prosecco Frizzante určite patrí k najpopulárnejším perlivým vínam.

Najčastejšie sa používa ako aperitív pri slávnostných príležitostiach a výborne sa hodí k sushi, pravému talianskemu rizotu alebo k cestovinám s omáčkou carbonara. Rozdiel medzi Proseccom a perlivým vínom je najmä v onačení pôvodu, ktoré sa vzťahujú na taliansku odrodu Glera.

O vinárstve

V roku 1530 napísal Liugi Da Porto vo svojej vile Montorso Vincentino prvý návrh Romea a Júlie, pričom sa inšpiroval dvoma blízkymi hradmi Montecchi a Capuleti. Z tej istej krajiny vyrába vinárstvo I Castelli vína s rovnakou vášňou.

Toto elegantné a osviežujúce Prosecco Frizzante má skvelú sviežu chuť, vďaka čomu sa hodí k mnohým jedlám. Kombinovať ho môžete s divinou, sushi, zrejúcimi syrmi k rizotu či ľahkým cestovinám.

Informácie o vinárstve

I Castelli

Vinárstvo I Castelli je prestížne talianske vinárstvo, ktoré sa nachádza v malebnej oblasti známej svojou dlhou tradíciou pestovania hrozna a výrobou kvalitných vín. Jeho meno, "I Castelli", v preklade znamená "hrady" alebo "zámky", čo odkazuje na historické hradby a zámky, ktoré charakterizujú krajinu tohto regiónu. Vinárstvo sa nachádza v regióne, ktorý je obľúbený pre svoje priaznivé podnebie, pôdu a mikroklímu, čo vytvára ideálne podmienky pre pestovanie hrozna najvyššej kvality. Ich vinice sú starostlivo starané a pestované s ohľadom na udržateľnú vinohradnícku prax. Vinárstvo I Castelli sa špecializuje na produkciu rôznych odrôd vína, vrátane kvalitných červených, bieleho a ružového vína. Ich vína sa vyznačujú charakteristickými ovocnými arómami, výraznou štruktúrou a dokonalou rovnováhou chutí. Tím odborníkov vinárstva sa starostlivo stará o celý proces od výsadby až po dozrievanie hrozna a výrobu vína. Ich vášeň pre víno a oddanosť tradičným vinárenským technikám sa odráža vo výsledných výrobkoch. Vďaka ich dôslednosti a oddanosti kvalite sa vína z vinárstva I Castelli stávajú obľúbenou voľbou nielen medzi miestnymi obyvateľmi, ale aj medzi medzinárodnými milovníkmi vína. Ich produkty si získali rešpekt a uznanie vďaka ich vynikajúcemu vkusu a vynikajúcej kvalite. Celkovo je vinárstvo I Castelli miestom, ktoré spája tradíciu s modernými prístupmi k vinárenstvu, pričom si zachováva autentickosť a pôvodnosť talianskej vinárskej kultúry. Ich vína sú skutočným vyjadrením jedinečnosti tohto krásneho regiónu a predstavujú skvostnú chuťovú jazdu pre každého milovníka vína. Vinárstvo I Castelli Vám prináša vynikajúce Pinot Grigio Rose s vyrovnanou, sviežou a ovocnou chuťou a s elegantným ovocno-kvetinovým nádychom.ň Obohaťte svoje chvíle radosti tímto chutným Frizzante z vinárstva I Castelli, které vás svou výnimočnou kvalitou a sviežosťou okúzli pri každom dúšku. Pripravte se na lahodný zážitok a objavte nádherný svet talianskych vín s týmto úžasným Frizzante.

Informácie o odrode

Glera

Šumivé Prosecco sa v posledných rokoch stalo obľúbeným vínom mnohých z nás a za známym nápojom je odroda Glera. Vyrába sa v regióne Veneto a je to najväčšie talianske DOC alebo víno denominazione di origine controllata. Je to klasifikácia, založená na ochranu názvu Prosecco a udržanie výroby v regióne. Výroba šumivých vín je zložitý a nákladný proces a pre Prosecco jednoduchšia a nákladovo efektívnejšia metóda v tanku znamená, že sekundárne kvasenie prebieha v tanku a nie vo fľaši. Z tohto nálevu nám potom vo výslednej fľaši sektu zostane dobrá chuť pôvodného základného vína. Pre Prosecco táto metóda znamená, že za zlomok ceny je k dispozícii niekoľko fantastických vín, ktoré sa snažia napodobniť svoje prestížnejšie a drahšie náprotivky. Ak vás zaujíma viac ako sa vyznať v perlivých vínach, prečítajte si náš článok.

Charakteristika

Glera je nepochybne jednou z najznámejších odrôd viniča v Taliansku, bez toho, aby si to mnohí ľudia uvedomovali. Hrozno Glera, známe po celom svete ako Prosecco, je exkluzívne pre Taliansko a je hlavnou zložkou najslávnejšieho talianskeho šumivého vína. Je to odroda so zelenou šupkou, ktorej sa darí v chladnejších podmienkach na severovýchode krajiny, najmä v regiónoch Veneto a Friuli. Chuť odrody Glera sa môže líšiť od zeleného jablka a hrušky až po kvetinové tóny zimolezu s výraznou kyslosťou. Suché prosecco má tendenciu vykazovať výrazné chute kôstkového ovocia, pričom niektoré príklady vykazujú medovejší charakter, najmä bohatšie a sladšie vína. V niektorých fľašiach môžete nájsť tóny tropického ovocia a melónu a dokonca aj náznak smotany. Z Glera sa vyrábajú vína so stredne plným telom, od chrumkavých, plne perlivých (spumante) až po jemne perlivé, oveľa jemnejšie šumivé (frizzante). Vo všeobecnosti má Prosecco ľahšie, penivejšie bublinky ako Champagne, Cava alebo Crémant, pretože sa vyrába vo veľkých nádržiach, kde je tlak oveľa nižší. Výsledné víno môže mať v porovnaní s inými známymi šumivými vínami nádych sladkosti.

Gastronómia

Prosecco je určite víno, ktoré sa oplatí zdieľať s priateľmi a dobre sa hodí k toľkým jedlám. Či už je to krevetový kokteil alebo sushi, predjedlá ako habas fritas alebo kešu s medovou polevou, waldorfský šalát a studené cestovinové šaláty alebo predjedlá a prosciutto, je to skvelá kombinácia pre celý rad rôznych jedál. Vďaka tomu, že je tento sekt trochu sladší, je veľmi priateľský k jedlu, takže sa naozaj nemôžete pokaziť!You may also like…

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Prosecco Frizzante DOC | I Castelli “Romeo e Giulietta””

Your email address will not be published. Required fields are marked *