Informácie o produkte

Popis produktu

Všetko sa začalo v roku 1942, keď starý otec Aldo, v tom čase len mladý muž, zdedil po otcovi „Col del Lupo“, kopec pokrytý vinicami a malú chatku na náradie s nádherným výhľadom na kopcovitý terén, kde sa naplno prejavuje kúzlo viníc DOCG. Naplnil svoj celoživotný záväzok ctiť si tento dar a zanechal toto vzácne dedičstvo jeho synovcom, ktorí ho spravujú s veľkou úctou a hlbokým zmyslom pre zodpovednosť.

Ich starostlivosť je motivovaná rovnako silnou vášňou pre vinice a krajinu, akú mal starý otec Aldo . V roku 2016 bola do portfólia vinárstva Col del Lupo doplnená vinica „La Tea“. Je to stará vinica s viničom zo starých odrôd Prosecco. Je situovaná na ideálnom DOCG strmom svahu v oblasti Rolle. Vinice Col Del Lupo sa teraz rozprestierajú len na kopci a siahajú do strmých výšok, kde moderné stroje a technológie nemajú šancu a tak všetko prenechajú na ručnú prácu, košom a nožniciam. Kvalita výroby tu dosahuje štandardy skutočnej dokonalosti.

Hladina síry prítomnej vo vínach Col Del Lupo je minimálna, pretože vychádzajú z hrozna, ktoré je v dobrom zdravotnom stave. Tiež používajú redukčnú metódu, tj pri absencii kyslíka, s dvojitým účinkom zachovania primárnej arómy hrozna a životnosti produktu prirodzeným spôsobom.

Informácie o vinárstve

Col Del Lupo

Všetko sa začalo v roku 1942, keď starý otec Aldo, v tom čase len mladý muž, zdedil po otcovi „Col del Lupo“, kopec pokrytý vinicami a malú chatku na náradie s nádherným výhľadom na kopcovitý terén, kde sa naplno prejavuje kúzlo viníc DOCG. Naplnil svoj celoživotný záväzok ctiť si tento dar a zanechal toto vzácne dedičstvo jeho synovcom, ktorí ho spravujú s veľkou úctou a hlbokým zmyslom pre zodpovednosť. Ich starostlivosť je motivovaná rovnako silnou vášňou pre vinice a krajinu, akú mal starý otec Aldo . V roku 2016 bola do portfólia vinárstva Col del Lupo doplnená vinica „La Tea“. Je to stará vinica s viničom zo starých odrôd Prosecco. Je situovaná na ideálnom DOCG strmom svahu v oblasti Rolle. Vinice Col Del Lupo sa teraz rozprestierajú len na kopci a siahajú do strmých výšok, kde moderné stroje a technológie nemajú šancu a tak všetko prenechajú na ručnú prácu, košom a nožniciam. Kvalita výroby tu dosahuje štandardy skutočnej dokonalosti. Hladina síry prítomnej vo vínach Col Del Lupo je minimálna, pretože vychádzajú z hrozna, ktoré je v dobrom zdravotnom stave. Tiež používajú redukčnú metódu, tj pri absencii kyslíka, s dvojitým účinkom zachovania primárnej arómy hrozna a životnosti produktu prirodzeným spôsobom.

Informácie o odrode

Glera

Šumivé Prosecco sa v posledných rokoch stalo obľúbeným vínom mnohých z nás a za známym nápojom je odroda Glera. Vyrába sa v regióne Veneto a je to najväčšie talianske DOC alebo víno denominazione di origine controllata. Je to klasifikácia, založená na ochranu názvu Prosecco a udržanie výroby v regióne. Výroba šumivých vín je zložitý a nákladný proces a pre Prosecco jednoduchšia a nákladovo efektívnejšia metóda v tanku znamená, že sekundárne kvasenie prebieha v tanku a nie vo fľaši. Z tohto nálevu nám potom vo výslednej fľaši sektu zostane dobrá chuť pôvodného základného vína. Pre Prosecco táto metóda znamená, že za zlomok ceny je k dispozícii niekoľko fantastických vín, ktoré sa snažia napodobniť svoje prestížnejšie a drahšie náprotivky. Ak vás zaujíma viac ako sa vyznať v perlivých vínach, prečítajte si náš článok.

Charakteristika

Glera je nepochybne jednou z najznámejších odrôd viniča v Taliansku, bez toho, aby si to mnohí ľudia uvedomovali. Hrozno Glera, známe po celom svete ako Prosecco, je exkluzívne pre Taliansko a je hlavnou zložkou najslávnejšieho talianskeho šumivého vína. Je to odroda so zelenou šupkou, ktorej sa darí v chladnejších podmienkach na severovýchode krajiny, najmä v regiónoch Veneto a Friuli. Chuť odrody Glera sa môže líšiť od zeleného jablka a hrušky až po kvetinové tóny zimolezu s výraznou kyslosťou. Suché prosecco má tendenciu vykazovať výrazné chute kôstkového ovocia, pričom niektoré príklady vykazujú medovejší charakter, najmä bohatšie a sladšie vína. V niektorých fľašiach môžete nájsť tóny tropického ovocia a melónu a dokonca aj náznak smotany. Z Glera sa vyrábajú vína so stredne plným telom, od chrumkavých, plne perlivých (spumante) až po jemne perlivé, oveľa jemnejšie šumivé (frizzante). Vo všeobecnosti má Prosecco ľahšie, penivejšie bublinky ako Champagne, Cava alebo Crémant, pretože sa vyrába vo veľkých nádržiach, kde je tlak oveľa nižší. Výsledné víno môže mať v porovnaní s inými známymi šumivými vínami nádych sladkosti.

Gastronómia

Prosecco je určite víno, ktoré sa oplatí zdieľať s priateľmi a dobre sa hodí k toľkým jedlám. Či už je to krevetový kokteil alebo sushi, predjedlá ako habas fritas alebo kešu s medovou polevou, waldorfský šalát a studené cestovinové šaláty alebo predjedlá a prosciutto, je to skvelá kombinácia pre celý rad rôznych jedál. Vďaka tomu, že je tento sekt trochu sladší, je veľmi priateľský k jedlu, takže sa naozaj nemôžete pokaziť!Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Extra Dry Valdobbiadene DOCG | Col Del Lupo”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *