Informácie o produkte

Popis produktu

Najlepšie Prosecco roka je tu!

Obmedzená dostupnosť, ktorá nepresahuje 5 000 fliaš, je dôkazom overenej špičkovej kvality.

Toto najlepšie Prosecco zo srdca oblasti DOCG Valdobbiadene a Superiore di Cartizze. Táto mimoriadna krajina je základom našej filozofie života a nevyhnutným prostriedkom pre kultiváciu našej vášne pre výrobu prestížnych vín. Confraternita di Valdobbiadene je združenie, ktoré bolo založené bezprostredne po druhej svetovej vojne v roku 1946 s cieľom podporovať miestnych vinohradníkov, aby sa predišlo opusteniu viníc. Teraz je jeho cieľom vývoj a propagácia vín Valdobbiadene DOCG.
Toto združenie, zložené z enológov a ďalších osobností vinárskeho sveta, je dnes autentickou „Univerzitou Valdobbiadene DOCG Prosecco Superiore“ a pracuje na rozvoji neustálej spolupráce medzi ľuďmi, vinárskymi oblasťami, územím a jeho hlavnými produktami.

 • Zvyškový cukor: 16 g/l
 • Kategória: Extra Dry
 • Odroda: Glera
 • Kyseliny: 6,20 g/l
 • Tlak vo fľaši: 5,0 bar
 • Alkohol: 11,50%
 • Teplota pre servírovanie: 8° C
 • Skladovanie: Chladné a tamvé miesto pri teplote 12 – 15 °C korkom hore. Neodporúčame dlho skladovať v chladničke

Gastrokombinácia

Vďaka svojim špecifickým vlastnostiam je veselé a živé, keď si ho môžete kedykoľvek vychutnať. Vhodné ako aperitív alebo ako príloha k snacku a predjedlám. Vynikajúce v kombinácii so suchým pečivom, mandľovými tortami a džemom.

Informácie o odrode

Glera

Šumivé Prosecco sa v posledných rokoch stalo obľúbeným vínom mnohých z nás a za známym nápojom je odroda Glera. Vyrába sa v regióne Veneto a je to najväčšie talianske DOC alebo víno denominazione di origine controllata. Je to klasifikácia, založená na ochranu názvu Prosecco a udržanie výroby v regióne. Výroba šumivých vín je zložitý a nákladný proces a pre Prosecco jednoduchšia a nákladovo efektívnejšia metóda v tanku znamená, že sekundárne kvasenie prebieha v tanku a nie vo fľaši. Z tohto nálevu nám potom vo výslednej fľaši sektu zostane dobrá chuť pôvodného základného vína. Pre Prosecco táto metóda znamená, že za zlomok ceny je k dispozícii niekoľko fantastických vín, ktoré sa snažia napodobniť svoje prestížnejšie a drahšie náprotivky. Ak vás zaujíma viac ako sa vyznať v perlivých vínach, prečítajte si náš článok.

Charakteristika

Glera je nepochybne jednou z najznámejších odrôd viniča v Taliansku, bez toho, aby si to mnohí ľudia uvedomovali. Hrozno Glera, známe po celom svete ako Prosecco, je exkluzívne pre Taliansko a je hlavnou zložkou najslávnejšieho talianskeho šumivého vína. Je to odroda so zelenou šupkou, ktorej sa darí v chladnejších podmienkach na severovýchode krajiny, najmä v regiónoch Veneto a Friuli. Chuť odrody Glera sa môže líšiť od zeleného jablka a hrušky až po kvetinové tóny zimolezu s výraznou kyslosťou. Suché prosecco má tendenciu vykazovať výrazné chute kôstkového ovocia, pričom niektoré príklady vykazujú medovejší charakter, najmä bohatšie a sladšie vína. V niektorých fľašiach môžete nájsť tóny tropického ovocia a melónu a dokonca aj náznak smotany. Z Glera sa vyrábajú vína so stredne plným telom, od chrumkavých, plne perlivých (spumante) až po jemne perlivé, oveľa jemnejšie šumivé (frizzante). Vo všeobecnosti má Prosecco ľahšie, penivejšie bublinky ako Champagne, Cava alebo Crémant, pretože sa vyrába vo veľkých nádržiach, kde je tlak oveľa nižší. Výsledné víno môže mať v porovnaní s inými známymi šumivými vínami nádych sladkosti.

Gastronómia

Prosecco je určite víno, ktoré sa oplatí zdieľať s priateľmi a dobre sa hodí k toľkým jedlám. Či už je to krevetový kokteil alebo sushi, predjedlá ako habas fritas alebo kešu s medovou polevou, waldorfský šalát a studené cestovinové šaláty alebo predjedlá a prosciutto, je to skvelá kombinácia pre celý rad rôznych jedál. Vďaka tomu, že je tento sekt trochu sladší, je veľmi priateľský k jedlu, takže sa naozaj nemôžete pokaziť!2 recenzie k Prosecco Confraternita di Valdobbiadene Extra Dry DOCG

 1. Sasa Hill

  Som bola velmi spokojna, nalozene prosecco🤩🤩🤩

 2. Teodor

  Naozaj vynikajúce prosecco, ktoré sa blíži kvalitou Champagne. Určite odporúčam každému, kto obľubuje bublinky. Cena je síce trochu vyššia, ale kvalita zodpovedá jeho cene.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *