Informácie o produkte

Popis produktu

O Cabernet Sauvignon

Je stredného až bujného rastu. Odolnosť voči mrazu je dobrá. Listy sú stredne veľké, päťlaločné, hlboko vykrojené. Strapec je stredne veľký s malými guľatými bobuľami modrej farby. Úrodnosť odrody je priemerná. Darí sa jej v najteplejších polohách, kde máva vysoký obsah antokyanových farbív a tanínu. Už v bobuliach sa objavuje typická aróma pripomínajúca čierne ríbezle.

Pôvod: pochádza z polovice 16. storočia. Kabernety, rozšíril ju kardinál Richelieu prostredníctvom svojho správcu Bretona, a to v juhozápadnom Francúzsku, v okolí Bordeaux. Tu spolu s Merlotom vytvárajú svetoznáme kvalitné bordeauxské vína. Cabernet Sauvignon tvorí 3/4 sortimentu tejto veľkej a chýrnej oblasti – Médocu. V Listine registrovaných odrôd je registrovaný od roku 1980. Zrieť začína koncom augusta, dozrieva neskoršie, v 1. – 2. dekáde októbra. Vína majú kabernetový buket, ktorý sa zvýrazňuje hlavne u starších ročníkov. Víno je bohaté na tanín, antokyany, a sú s výraznejšími kyselinami.

O vinárstve

Farma Menegotti sa nachádza v očarujúcej oblasti kopcov Moreniche di Custoza. Viac ako polstoročná skúsenosť, ktorá bola prenesená na tri generácie, počnúc od dedka Antonia Menegotti, ktorý už v 50-tych rokov 20. storočia vyrábal víno. V 70-tych rokoch získlai jeho synovia Vittorino a Giorgio prvé vinohrady a rok 1972 sa vyznačuje prvou produkciou pod značkou Menegotti. Medzi deväťdesiatym a dvadsiatym rokov sa do spoločnosti zapája tretia generácia, ktorú predstavujú vnuci Antonio a Andrea.

 

Informácie o vinárstve

Menegotti

Vinárstvo Menegotti sa nachádza v očarujúcej oblasti kopcov Moreniche di Custoza. Viac ako polstoročná skúsenosť, ktorá bola prenesená na tri generácie, počnúc od dedka Antonia Menegotti, ktorý už v 50-tych rokov 20. storočia vyrábal víno. V 70-tych rokoch získlai jeho synovia Vittorino a Giorgio prvé vinohrady a rok 1972 sa vyznačuje prvou produkciou pod značkou Menegotti. Medzi deväťdesiatym a dvadsiatym rokov sa do spoločnosti zapája tretia generácia, ktorú predstavujú vnuci Antonio a Andrea.

Informácie o odrode

Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon je najnoblesnejšia odroda červených vín v bordeauxskej oblasti, životne dôležitá pre klasické vína Médocu. Vyznačuje sa bohatou rozmanitosťou vo farbe, farebnej hĺke a aróme. Mnohé z jej charakteristických vlastností prenikli až do ďalekej Kalifornie, Čile a Austrálie. Životaschopnosť viniča prekonáva porovnanie s cédrom, čiernymi ríbezľami alebo fialkami.

Široká ponuka červených vín Cabernet Sauvignon

Okrem bohatej ponuky kvalitných vín z celého sveta v našom eshope nájdete širokú ponuku znamenitých vín Cabernet Sauvignon. Či už dáte prednosť známym slovenským vinárstvam, akými sú vinárstvo Tajna alebo zámocké vinárstvo Šimák, kde sa rodia kvalitné vína v takmer tajomných pivničných priestoroch Pezinského zámku alebo radšej vyskúšate trochu exotiky, napríklad z Čile. Ak však chcete potešiť niekoho luxusnou darčekovou sadou kvalitných vín, tak tu ste na správnom mieste.

Kombinácia vína a jedla

Mladý Cabernet Sauvignom sa perfektne hodí k španielským tapas, grilovanému mäsu alebo vyzretým syrom. Naopak zrelý Cabernet Sauvignon vynikajúco dopĺňa pečené a grilované jedlá, najmä však tmavé druhy mäsa. Ale nič nepokazíte, ak si ho vychutnáte k intenzívnym syrom alebo pikantným vegetariánskym jedlám.Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Cabernet Sauvignon 2015 | Menegotti”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *