Informácie o produkte

Popis produktu

Tramín červený je považovaný za perlu medzi vínami, ale v Štúrovskom a Strekovskom vinohradníckom regióne v Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti dokáže doslova zázraky. Vo víne môžeme nájsť pikantné ovocno-korenisté znaky, pripomínajúce exotické ovocie, šípovú ružu a muškátový orech. Jasne sa v ňom prezentujú aj znaky tramínu.

V krémovom dúšku je koncentrované dozreté ovocie. Konzumenta očarí príjemnou sladkosťou. Tento tramín červený môže byť dokonalým partnerom pre jedlá východnej kuchyne, ale krásne ladí aj s nie príliš sladkými ovocnými dezertmi.

O vinárstve

Keď sa pred niekoľkými rokmi rozhodli vrátiť tradíciu vinohradníctva do tejto oblasti, na prvý pohľad tu bolo možné vidieť iba rozľahlé opustené plochy susediace s listnatými lesmi. Pod povrchom sa však odohrávali magické príbehy.

Región medzi tromi riekami – Hronom, Dunajom a Ipľom sa rozprestiera na nepravidelne zvlnených kopcoch južného Hontu. Letmým pohľadom na panorámu vrchoviny ani nerozoznáte hranice medzi krajinami. Táto oblasť bola známa už v časoch starých Rimanov a Kvádov. Vnímali ju ako kultové miesto plné prírodných energií.

Gastrokombinácia

Tramín červený je najlepšie servírovať pri teplote 10–12 °C v pohároch na biele víno s objemom 300–360 ml. Vďaka neobvyklej aróme a plnosti chuti patrí Tramín červený k tým málo vínam, ktoré sa hodia ku korenistému jedlu. Preto možno vína Tramínu podávať aj k niektorým exotickým, silne koreneným jedlám ázijskej kuchyne.

Perfektne sa hodí aj k jedlám z kuracieho mäsa, modrým syrom alebo ovčím či kozím syrom.Polosldký Tramín červený sa často podáva na záver stolovania k sladkým zákuskom, ako je tvarohovým alebo marhuľovým dezertom.

 

Informácie o vinárstve

Világi

Vinárstvo Világi Keď sa pred niekoľkými rokmi rozhodli vrátiť tradíciu vinohradníctva do tejto oblasti, na prvý pohľad tu bolo možné vidieť iba rozľahlé opustené plochy susediace s listnatými lesmi. Pod povrchom sa však odohrávali magické príbehy. Región medzi tromi riekami – Hronom, Dunajom a Ipľom sa rozprestiera na nepravidelne zvlnených kopcoch južného Hontu. Letmým pohľadom na panorámu vrchoviny ani nerozoznáte hranice medzi krajinami. Táto oblasť bola známa už v časoch starých Rimanov a Kvádov. Vnímali ju ako kultové miesto plné prírodných energií.You may also like…

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tramín červený 2022 | Világi 3WISHES”

Your email address will not be published. Required fields are marked *