Informácie o produkte

Popis produktu

Cuvée tvorí z 80% Chardonnay a z 20% Rulandské biele. Víno svetlej zlatistej farby. Ovocná a minerálna chuť je podporená tónmi citrusových plodov a komplexnou štruktúrou s pevným a dlhým záverom.

O vinárstve

V dobe, keď trh i celá spoločnosť ešte len hľadali cestu k dobrému vínu, predstavila firma Mrva&Stanko slovenské víno ako moderný nápoj. Víno ako obraz dynamickej krajiny, ktorá je schopná ponúknuť Európe až neobvykle odrodovo čisté víno. Víno harmonické v chuti i vôni, ľahučké ako vánok, plné mladistvej sviežosti, jasu a dovtedy takmer neznámych ovocných tónov, to bola jasná výzva všetkým starým typom vín. Trh spozornel, ľudia ochutnali niečo nové. Bolo to víno, ktoré symbolizovalo zmenu.

Informácie o vinárstve

Mrva&Stanko

Vinárstvo Mrva & Stanko

V období, keď sa trh a spoločnosť ešte len začínali orientovať na kvalitné vína, priniesla firma Mrva&Stanko na scénu slovenské víno v podobe moderného nápoja. Predstavili víno ako symbol dynamickej krajiny, ktorá má schopnosť ponúknuť Európe vína s nezvyčajne čistým odrodovým profilom. Ich vína, charakteristické harmonickou chuťou a vôňou, ľahkosťou podobnou letnému vánku a plné mladistvej sviežosti, jasu a doteraz málo známych ovocných nuáns, predstavovali výzvu tradičným vínnym štýlom. Trh začal byť pozorný a ľudia ochutnali niečo úplne nové. Toto víno sa stalo symbolom zmeny.
Portfólio vína Mrva&Stanko sa skladá výhradne z akostných vín s prívlastkom, akostných odrodových vín a značkových vín vyrobených z pätnástich vybraných odrôd hrozna. Od samého začiatku je pre značku charakteristická kombinácia autenticity a inovácie, čo odráža aj ich firemné logo. Toto logo, zobrazujúce list viniča, symbolizuje filozofiu, že kvalita vína sa formuje už v vinohrade. Dôležitou súčasťou loga je aj faksimile podpisov zakladateľov - Vladimíra Mrvu a Petra Stanka, ktoré sú zárukou jedinečnosti a vysokého štandardu ich vín.

História vinárstva Mrva & Stanko

V roku 1997 došlo k založeniu spoločnosti Víno Mrva&Stanko, ktorú spoločne založili dvaja priatelia - Peter Stanko, úspešný reklamný odborník, a Vladimír Mrva, skúsený vinár s medzinárodnými zážitkami. V čase, keď sa obnovujúce sa Slovensko na konci 20. storočia snažilo nájsť svoju cestu k modernému vinárstvu, vinárstvo Mrva&Stanko predstavilo práve ten typ vína, ktorý spoločnosť hľadala. Ich ponuka zahŕňala odrodovo čisté, ľahké a svieže vína, ktoré prekvapovali svojou jasnosťou a bohatými ovocnými tónmi. Táto dokonalá kombinácia chutí a vôní, doplnená o moderný dizajn fliaš, výrazne kontrastovala s ťažšími vínami tej doby. Na prahu nového milénia ľudia ochutnali víno, ktoré sa stalo symbolom novej éry. Prvých 12-tisíc fliaš bolo vyrobených v malej rodinnej pivnici v Zelenči neďaleko Trnavy. Rastúci dopyt po ich produktoch si vyžiadal rozšírenie výrobných kapacít. Predtým, než firma postavila svoje moderné vinárstvo, vyrábala víno v prenajatých pivniciach družstiev vo Voderadoch a Mojmírovciach. Ich nový závod, situovaný na okraji Trnavy s výhľadom na vinorodé Malé Karpaty, bol otvorený v roku 2004.

Vinohrady

Kvalita vína začína vo vinohrade. Spolupráca s vinohradníkmi je kľúčová pri tvorbe jedinečnej krásy vín tohto vinárstva. Odrezávanie viniča, selekcia úrody a mnoho ďalších detailov, ktoré majú vplyv na to, ako sa víno prejaví v pohári, sú výsledkom neustále sa zlepšujúcej spolupráce medzi vinohradníkmi a vinárstvom. Víno Mrva&Stanko, vznikajúce ako spoločné dielo vinohradníka a vinára, otvára Slovensku brány k jeho najkrajším vinohradom.

Informácie o odrode

Chardonnay

Chardonnay - Odroda bieleho vína plná elegancie a bohatých aróm

Vitajte v našom internetovom obchode s vínom! Radi by sme vám predstavili vynikajúcu odrodu bieleho vína - Chardonnay. Prečítajte si náš popis o tejto úžasnej odrode Chardonnay, ktorý vám poskytne bližšie informácie o jej charakteristikách, pôvode a chuťových profiloch.

Popis odrody Chardonnay

Chardonnay patrí medzi najuznávanejšie odrody bieleho vína na svete. Odroda Chardonnay je známa svojou eleganciou, plnosťou a výraznými arómami. Pestuje sa v rôznych vinárskych regiónoch po celom svete, pričom každý región prispieva k vlastným osobitostiam vína.

Aroma a chuť

Vína z odrody Chardonnay majú širokú škálu aróm a chuťových profilov. Očakávajte arómy citrusových plodov, zrelého ovocia, jemné tóny vanilky a dubového dreva. Na jazyku sa prejavuje plnosť a krémovosť, s jemnými a dobre vyváženými tanínmi. Vyššia kyslosť dodáva vínu sviežosť a živosť.

Párovanie s jedlom

Chardonnay je vynikajúcou voľbou pri párovaní s rôznymi jedlami. Plnosť a komplexnosť tohto vína ho robia skvelým spoločníkom k morským plodom, syrom, kuraciemu mäsu a pokrmom s krémovými omáčkami. Je vhodný aj k jedlám z rôznych svetových kuchýň, od talianskej až po ázijskú.

Nakupujte odrodu Chardonnay v našom obchode

V našom internetovom obchode ponúkame široký výber kvalitných vín z odrody Chardonnay, kde si môžete vybrať z rôznych štýlov a regiónov, aby ste našli ten, ktorý najviac vyhovuje vášmu vkusu. Sme presvedčení, že nájdete svoje obľúbené odrody Chardonnay, ktoré vám prinesie radosť a uspokojenie pri každej degustácii.

Objavte lahodný svet odrody Chardonnay

Chardonnay vám prináša širokú škálu chutí a aróm, a je perfektným spoločníkom na rôzne príležitosti. Preto si vychutnajte dokonalé spojenie plnosti a osviežujúcej kyslosti v každej fľaši. Ďakujeme vám, že ste navštívili náš internetový obchod s vínom a ak máte akékoľvek otázky alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Sme tu, aby sme vám pomohli nájsť to správne Chardonnay, ktoré vám prinesie skvelé zážitky z degustácie.Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “6x Sekt – Cuvée Brut | Mrva&Stanko”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *