Informácie o produkte

Popis produktu

O vinárstve

Všetky vína z tohto vinárstva, sa rodia v takmer tajomných pivničných priestoroch Pezinského zámku. Biele, ružové i červené. S elegantnou farbou a podmanivou vôňou. S chuťou, v ktorej dominuje charakter. Nezameniteľný charakter, ktorý je prienikom technológie otcov podobne ako ich samých.

Drvivú väčšinu hrozna pestujú a oberajú vo vlastných viniciach rozložených na slnečných svahoch v Dubníku a v neďalekom Svodíne. Je to vychýrený strekovský rajón. Ich vinič nepozná herbicídy a ochranné látky dostáva v primeranom množstve. Podstatnú časť hrozna zbierajú ručne interní pracovníci a brigádnici. V pezinskom zámku spracovávajú úrodu najmodernejšou technológiou. Ako jediní na Slovensku, kto má veľmi šetrnú vibračnú násypku hrozna. Využívajú moderné rotačné vinifikátory, odkaľovačky, filtre a počítačom riadené antikorové tanky, schopné zachovať teplotu akú si hrozno a vinár vyžaduje. Celý proces sa končí vo vlastnej plničke fliaš priamo v pezinskom zámku.

Moderná technológia je len pomocník, ktorý robí to, čo jej naši odborníci dovolia a čo od nej požadujú. Naše vína sú poctivý produkt, majú sviežu farbu a sú voňavé. V chuti sú príkladne čisté, bez rušivých elementov.

Gastrokombinácia

Rizling Rýnsky je ideálne víno pre chvíle pohody a kľudu. Jeho chuť oceníte predovšetkým v kombinácii so sladkovodnými rybami, ale aj bielymi mäsami, jemnými syrmi a zeleninovými špecialitami. Zrelé víno je vhodné aj k mastnejším mäsitým jedlám, naopak sladšie výbery k jemným dezertom. Teplota podávania 11-13 °C.

Informácie o vinárstve

Šimák Zámok Pezinok

Všetky vína vinárstva  ŠIMÁK ZÁMOK PEZINOK - edícia Roman Janoušek, sa rodia v takmer tajomných pivničných priestoroch Pezinského zámku. Biele, ružové i červené. S elegantnou farbou a podmanivou vôňou. S chuťou, v ktorej dominuje charakter. Nezameniteľný charakter, ktorý je prienikom technológie otcov podobne ako ich samých. Vinárstvo Šimár Zámok Pezinok si zakladá na skutočných vzťahoch a to pomocou vína plného vášne, so zaručene slovenským pasom. Takže záverom a vlastne odpočiatku. Víno vyrábajú z hrozna vlastných viníc z juhu Slovenska. V Dubníku a Svodíne, kde pestujú vinič hroznorodý na ploche 100ha. Drvivú väčšinu hrozna pestujú a oberajú vo vlastných viniciach rozložených na slnečných svahoch v Dubníku a v neďalekom Svodíne. Je to vychýrený strekovský rajón. Ich vinič nepozná herbicídy a ochranné látky dostáva v primeranom množstve. Podstatnú časť hrozna zbierajú ručne interní pracovníci a brigádnici. V pezinskom zámku vinárstvo Šimák Zámok Pezinok spracováva úrodu najmodernejšou technológiou. Sú jediní na Slovensku, kto má veľmi šetrnú vibračnú násypku hrozna. Využívajú moderné rotačné vinifikátory, odkaľovačky, filtre a počítačom riadené antikorové tanky, schopné zachovať teplotu akú si hrozno a vinár vyžaduje. Celý proces sa končí v ich vlastnej plničke fliaš. Moderná technológia je len pomocník, ktorý robí to, čo jej odborníci dovolia a čo od nej požadujú. Ich vína sú poctivý produkt, majú sviežu farbu a sú voňavé. V chuti sú príkladne čisté, bez rušivých elementov.Možno by sa Vám páčilo…

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rizling rýnsky 2020 | Šimák Zámok Pezinok”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *