Informácie o produkte

Popis produktu

Frankovka rosé z vinárstva Habsburg má peknú svetlo ružovú farbu s odleskami liči. Prejavuje sa intenzívna vôňa jahôd s ľahkými tónmi sladkého letného ovocia. V chuti sa do popredia predierajú tóny sladkého letného ovocia, ktorá sa dokonale snúbi s chuťou jahôd so smotanou.

Gastrokombinácia

Frankovka sa hodí k ľahším typom pokrmov, k rybám, kuraciemu mäsu, morským plodom, zelenine. K ovocným šalátom a mäsám upraveným do ružova – ku grilovanej bravčovej panenke, hovädziemu, jahňaciemu či zverine, napr. srnčie medailónky. Ideálne podávajte Frankovku pri teplote 6 – 9 °.

Ocenenie
  • Concours Mondial Bruxelles 2022 – zlatá medaila,
  • Great American IWC 2022 – bronzová medaila,
  • AWC VIENNA 2022 – strieborná medaila,
  • Berliner Wein Trophy – zlatá medaila
Informácie o vinárstve

Habsburg

Vinárstvo Habsburg - víno s pôvodom.

Vychutnajte si plným dúškom kvalitné víno z viníc neďaleko bývalého letného sídla habsburskej monarchie. Vinárstvo Habsburg sa môže pochváliť nielen skvelou polohou v najvyhľadávanejšom vinárskom regióne Záhoria, ale aj historickým spojením s významným rodom Habsburgovcov. Za vlády cisárovnej Márie Terézie nechal jej manžel František Štefan Lotrinský prestavať miestny zámok Holíč na honosné letné sídlo, ktoré rod využíval až do roku 1918. Víno Habsburg tak odkazuje na zlatý vek tejto dynastie, tradíciu i kvalitu.Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Frankovka Rosé 2021 | Habsburg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *