|
|
|
Magister 2017 | Hacienda Zorita
Loading...

39,40 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Červené

Krajina

Odroda

, ,

Región

Castilla y León

Ročník

2017

Vinárstvo

Alkohol

14,5%

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

Hacienda Zorita vytvorila toto výnimočné, elegantné a komplexné víno. Drevité dotyky francúzskeho dubu podčiarkujú bohaté a zrelé ovocné tóny. Jemné taníny kombinujú vyváženú kyselinku. Víno je vhodné na archiváciu. Má intenzívnu vôňu s dotykom francúzskeho dubu a farbu zrelého červeného ovocia.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Hacienda Zorita vytvorila toto kvalitné červené suché archívne víno z hrozna zrejúcich v národnom parku Arribes del Duero. Zloženie pôdy, kontinentálne podnebie a vplyv mora vytvára ideálne miesto pre kvalitné terroir. Réva je vedená spôsobom Smart-Dyson (Rýnsky-Hessensko vedenia, Guyotův spôsob rezu), čo hroznu umožňuje kvalitný dozrievania. Jedná sa o limitovanú produkciu vín, ktoré zachytávajú ducha oblasti Duero. Starostlivo vybrané a ručne zbierané hrozno sa pomaly fermentujú tak, aby bola dosiahnutá maximálna ovocné extrakcie. Potom víno zreje 18 mesiacov v nových sudoch z francúzskeho duba z Allier v pivniciach „Magister“ vo vinárstve Hacienda Zorita.

O vinárstve

V roku 1881, Don Tomás de Solís, priemyselný vizionár svojej doby, tu postavil najkvalitnejší mlyn v údolí Duero. Usadlosť sa tak stala známou po celom Španielsku. Po ničivom požiari však zostala opustená a ponechaná v ruinách. Slávnostné znovuotvorenie sa uskutočnilo v roku 2003 s cieľom zachovať tradičné dedičstvo, čím sa Hacienda Zorita stala jedným z najcharizmatickejších vínnych hotelov v Španielsku.

Gastrokombinácia

Toto červené suché archívne víno je ideálne najmä k červeným mäsám, zverine a syrom.