|
|
|
Frankovka modrá | Világi 3 Rivers
Loading...

4,90 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Krajina

Odroda

Región

Južnoslovenská, Štúrovský rajón

Ročník

2020

Vinárstvo

Objem

0.75L

Share on facebook
Share on email
Share on print

POPIS

Frankovka modrá vyrobená na každodennú konzumáciu. Víno má stredné telo, je vyslovene príjemne konzumovateľné, obohatené chuťou čerešní a višní. V jeho vôni cítiť typické korenisté tóny, charakteristické pre túto odrodu. Má menšie množstvo tanínu. Dúšok vína je bohatý na lahodné ovocie a cítiť v ňom ľahkosť. Je takmer nemožné odolať pokušeniu naliať si ďalší pohár.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Frankovka modrá

Zberovú zrelosť dosahuje v druhej dekáde októbra. Oberať čo najneskôr kvôli vyššiemu odrodovému charakteru vína. Ker má silný rast a dobrú rodivosť. Frankovka modrá vyžaduje dobré polohy s ľahko prehrievanými pôdami. Je to neskorá odroda, ktorá v niektorých ročníkoch dopláca na nedostatok tepla a slnka. Vtedy sa rodia vína s vyššími kyselinami, trieslovinami a nízkou farebnosťou.

Elegantné víno rubínovočervenej farby, jemne výraznej arómy a zamatovej chuti s vyšším obsahom trieslovín. Typická je  jemná adstringencia (sťahujúca chuť), plnosť a vyrovnaná kyslosť. Charakteristický odrodový buket po zrelom ovocí, jemná dubová, škoricová vôňa, primeraný obsah tanínu a nižšie kyseliny tvoria dokonale harmonické víno.

O vinárstve

Keď sa pred niekoľkými rokmi rozhodli vrátiť tradíciu vinohradníctva do tejto oblasti, na prvý pohľad tu bolo možné vidieť iba rozľahlé opustené plochy susediace s listnatými lesmi. Pod povrchom sa však odohrávali magické príbehy. Región medzi tromi riekami – Hronom, Dunajom a Ipľom sa rozprestiera na nepravidelne zvlnených kopcoch južného Hontu. Letmým pohľadom na panorámu vrchoviny ani nerozoznáte hranice medzi krajinami. Táto oblasť bola známa už v časoch starých Rimanov a Kvádov. Vnímali ju ako kultové miesto plné prírodných energií.

Gastrokombinácia

Výborná je kombinácia s jahňacinou, vynikajúco sa hodí k hovädziemu a bravčovému perkeltu a ku grilovanému mäsu. Podávanie vína je ideálne pri teplote 13–15 °C v pohároch s objemom 380–420 ml.

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Frankovka modrá | Világi 3 Rivers”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *