Informácie o produkte

Popis produktu

Červené suché archívne víno zo zámku s históriou vinárskej rodiny… Elegantné a výrazné, komplexné a veľkorysé!

Skvostne podávané milimetrovým drevitým tónom, vôňa čučoriedok a čiernych ríbezlí vnímaná v nose prechádza do bohatej a zamatovej chuti, podporenej zamatovými tanínmi a pečeným dubom. S krásnou dĺžkou, finiš je príjemne harmonický.

O vinárstve

Od akvizície vinárstva Château de la Grave v roku 1910 sa v rodine Bassereau vystriedali štyri generácie vinárov. Je to krásne rodinné dedičstvo, príbeh niekoľkých generácií, ktoré dnes pokračujú prostredníctvom nás Philippa a Valerie, nášho syna Lou a nášho lojálneho a oddaného tímu, na ktorý sa môžeme za každých okolností spoľahnúť. Našou doménou je HVE 3 certifikovaná a v konverzii na ekologické poľnohospodárstvo.

Gastrokombinácia

Toto červené archívne víno sa perfektne hodí k tradičným údeninám alebo terine z diviny, grilovanému entrecôte , jahňaciemu mäsu s bylinkami alebo dusenému teľaciemu mäsu s korením, prípadne vyzretým syrom.

Informácie o odrode

Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon je najnoblesnejšia odroda červených vín v bordeauxskej oblasti, životne dôležitá pre klasické vína Médocu. Vyznačuje sa bohatou rozmanitosťou vo farbe, farebnej hĺke a aróme. Mnohé z jej charakteristických vlastností prenikli až do ďalekej Kalifornie, Čile a Austrálie. Životaschopnosť viniča prekonáva porovnanie s cédrom, čiernymi ríbezľami alebo fialkami.

Široká ponuka červených vín Cabernet Sauvignon

Okrem bohatej ponuky kvalitných vín z celého sveta v našom eshope nájdete širokú ponuku znamenitých vín Cabernet Sauvignon. Či už dáte prednosť známym slovenským vinárstvam, akými sú vinárstvo Tajna alebo zámocké vinárstvo Šimák, kde sa rodia kvalitné vína v takmer tajomných pivničných priestoroch Pezinského zámku alebo radšej vyskúšate trochu exotiky, napríklad z Čile. Ak však chcete potešiť niekoho luxusnou darčekovou sadou kvalitných vín, tak tu ste na správnom mieste.

Kombinácia vína a jedla

Mladý Cabernet Sauvignom sa perfektne hodí k španielským tapas, grilovanému mäsu alebo vyzretým syrom. Naopak zrelý Cabernet Sauvignon vynikajúco dopĺňa pečené a grilované jedlá, najmä však tmavé druhy mäsa. Ale nič nepokazíte, ak si ho vychutnáte k intenzívnym syrom alebo pikantným vegetariánskym jedlám.Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Bordeaux | Caractere 2016 | Château de la Grave”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *