Informácie o produkte

Popis produktu

O vinárstve

Kedysi dávno sa hradný pán z ďalekej krajiny prechádzal po krajine Val Tramigna s cieľom dostať sa na náhornú plošinu Crocetta. Hradný pán sa posadil na kameň, aby si odpočinul a vtedy si všimol, že z tohto miesta je jeho panstvo nádherné. Lúče slnka dopadali na kopce, steny zámku, strmé strechy malých domov a obrábané polia. Vôňa krajiny sa mu dostala do nozdier. Pocit pokoja v dobe nepokojnosti ktorý zažíval mu radila ostať tu. Od tej doby ľudia volajú toto miesto Count of Campiano.

Informácie o vinárstve

Carlo Scala

Vinárstvo Carlo Scala - Tradícia a kvalita zo srdca Európy

Vinárstvo Carlo Scala je symbolom vášne, odbornosti a tradície vo vinárskom remesle. Nachádzajúce sa v srdci Európy, toto vinárstvo je hrdým nositeľom dedičstva, ktoré sa prenáša z generácie na generáciu.

História vinárstva:

Založené v ranom 20. storočí Carlo Scalou, vinárstvo sa rýchlo stalo synonymom pre vysokú kvalitu a autentickosť. Carlo, s jeho nekonečnou vášňou pre vinice a výrobu vína, položil základy, na ktorých vinárstvo stojí ešte dnes.

Filozofia a hodnoty:

V srdci vinárstva Carlo Scala je presvedčenie, že skvelé víno začína vo vinici. S láskou k prírode a rešpektom k tradicii, vinárstvo sa zameriava na udržateľné metódy pestovania, ktoré zdôrazňujú prirodzenosť a charakter každej odrody. Ich filozofia je jednoduchá: vytvárať vína, ktorá odzrkadľujú jedinečnosť pôdy a kultúry.

Zaujímavosť

Kedysi dávno sa hradný pán z ďalekej krajiny prechádzal po krajine Val Tramigna s cieľom dostať sa na náhornú plošinu Crocetta. Hradný pán sa posadil na kameň, aby si odpočinul a vtedy si všimol, že z tohto miesta je jeho panstvo nádherné. Lúče slnka dopadali na kopce, steny zámku, strmé strechy malých domov a obrábané polia. Vôňa krajiny sa mu dostala do nozdier. Pocit pokoja v dobe nepokojnosti ktorý zažíval mu radila ostať tu. Od tej doby ľudia volajú toto miesto Count of Campiano.

Odporúčame vyskúšať

Appassimento

Appassimento má pestrú paletu chutí s jemne zamatovou plnou chuťou a jemnou sladkosťou na povrchu. Zaujímavá je najmä jeho komplexná, intenzívna aróma s náznakmi červeného ovocia, sliviek a ostružín. Celkový dojem dotvára jeho hlboká tmavočervená farba.

Primitivo Di Manduria Riserva 2018

Toto skvelé víno vám prináša dokonaú súhru ovocia, kávy, a korenia., pričom jeho intenzívna vôňa červeného ovocia, sliviek a ostružín vytvára nezameniteľnú výraznú rubínovo červenú farbu.

Barrel Aged Cuvee 2019

Toto Cuvée má vyváženú a elegantná chuť pričom jeho taníny ho robia krásne zamatovým. Jeho bohatá aróma tmavého ovocia, najmä slivkiek a ostružín vám zaručí skvelú vôňu a chuť. Navyše má víno krásnu intenzívnu rubínovo červenú farbu.

Informácie o odrode

Primitivo

Primitivo: Skvelé víno plné intenzity a hlbokých aróm

Primitivo je odroda červeného vína, pochádzajúce z južného Talianska, konkrétne v regióne Apúlia. Táto odroda je známa svojou plnosťou, intenzívnymi arómami a vysokým obsahom alkoholu.

História

Je pôvodná odroda z Južného Talianska a je taktiež známa ako Zinfandel. Pestuje sa v regióne Apúlia, najmä v okolí mesta Manduria. Primitivo priviezli cez Jadranské more do južného Talianska z Chorvátska, odkiaľ pochádza, niekedy v roku 1700. Chorvátske hrozno sa nazývalo crljenak kaštelanski alebo tribidrag, ale taliansky mních ho premenoval na primitivo (z latinského „skoré dozrievanie“), pretože si všimol, že dozrievalo skôr ako iné hrozno v jeho vinohrade.

Charakteristika

Primitivo z Talianska sa vyrába do plných, stredne trieslových červených vín, ktoré sa majú vypiť do troch až štyroch rokov od zberu. Niekedy sa mieša s inými odrodami viniča z južného Talianska, ale odkedy sa objavilo spojenie zinfandel, sú odrodové vína obľúbenejšie. Vína vyššej kvality môžu byť vyrobené z hrozna starých viníc. Toto víno je známe svojou plnosťou, vysokým obsahom alkoholu a jemnými tanínmi. Má tendenciu byť bohatšie a hrejivejšie na jazyku. Jeho schopnosť starnutia mu umožňuje vyvinúť komplexnejšie arómy a zmäkčiť svoje taníny. Je bohaté na intenzívne arómy červeného a čierneho ovocia, ako sú slivky, čerešne, čučoriedky a ostružiny. Taktiež môžete cítiť arómy čokolády, korenín, tabaku a hrejivých tónov.

Gastronómia

Primitivo sa perfektne hodí k jedlám s výraznou chuťou. Jeho plnosť a silná chuť dopĺňa chuť mäsa, ako je hovädzie, bravčové a jahňacie. Taktiež ho často kombinujeme s omáčkami na paradajkovej báze, duseným mäsom, grilovanými jedlami a syrom. V reštauráciách sa častokrát ponúka ako výborný partner k zeleninovým cestovinám, pizze Rustica alebo bolonským špagetám. Vynikajúce je aj s cestovinou Puttanesca, baklažánovým parmezánom, hamburgermi a jahňacím kari. Nízky tanín a stredná kyslosť robia Primitivo priateľským k jedlu s výdatnými a zemitými jedlami, vrátane jedál na báze paradajok.

Servírovanie

Primitivo zvyčajne podávame pri izbovej teplote, približne 16-18 °C. Môžete ho však aj trochu chladiť, ak preferujete jemnejšiu chuť. Dôležité je, aby ste víno nechladili príliš, aby sa zachovala jeho plnosť a arómy. Primitivo je lahodná odroda, ktorá ponúka silné a plné červené víno. Je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú robustné a bohaté víno s výraznými arómami1 review for Primitivo Di Manduria DOC 2022 | Carlo Scala

  1. Michal Novák (verified owner)

    Vynikajúce červené víno. Určite odporúčam 🙂

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *