|
|
|
Barolo DOCG Rinaldi 2016 | Pietro Rinaldi
Loading...

Barolo DOCG Rinaldi 2016 | Pietro Rinaldi

46,90 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Červené

Krajina

Odroda

Región

Piemont

Ročník

2016

Vinárstvo

Alkohol

14,5%

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

Farba je intenzívna granátová červená s oranžovými odleskami. Intenzívna vôňa zrelého ovocia, drobného čierneho bobuľového ovocia a podrastu ako černíce a slivky. Skvelé Barolo, veľmi elegantné a komplexné, jemné taníny, so sviežim, dlhým  záverom.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Farba tohto archívneho červeného vína Barolo je intenzívna granátová červená s oranžovými odleskami. Intenzívna vôňa zrelého ovocia, drobného čierneho bobuľového ovocia a podrastu ako černíce a slivky. Skvelé Barolo, veľmi elegantné a komplexné, jemné taníny, so sviežim, dlhým  záverom.

O vinárstve:

Farma Pietro Rinaldi sa nachádza na kopcoch Alba v Madonna di Como, v Langhe, oblasti s vysokým vinárskym zameraním. Rodina má pevné korene: v tejto nehnuteľnosti od roku 1920 pradedo Pietro a starý otec Costanzo vyrábali Nebbiolo, Barbera a skvelé Moscato. Spomienka patrí môjmu starému otcovi Costanzovi, usilovnému robotníkovi, jeho pozemkom, jeho vinohradom, jeho pivnici; toto bol jeho jediný svet, dôvod prečo žiť. Dnes sa Langa hlboko zmenila, jej vína a kopce sú uznávané ako dedičstvo UNESCO po celom svete. Nové generácie hrdé na tieto spomienky a tradície pokračujú s vášňou a inováciami v práci, ktorú odovzdali minulé generácie, s veľkým zanietením medzi minulosťou a budúcnosťou. Vďaka čomu dokázali vytvoriť toto vynikajúce archívne červené víno Barolo.