|
|
|
Verdejo 2021 | Hacienda Zorita
Loading...

Verdejo 2021 | Hacienda Zorita

Katalógové číslo: 8420839001139 Kategórie: , , , ,

9,90 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Biele

Krajina

Odroda

Región

D.O. Rueda

Ročník

2021

Vinárstvo

Alkohol

13%

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

Slamovo žltá farba so zelenými odleskami. Intenzívna, delikátna vôňa s chuťou svetlého kôstkového ovocia a nádychom bylín. V ústach okrúhle, hladké a krémové, s príjemným finále kyseliniek, vytvárajúcich skvelú perzistenciu.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Verdejo od Hacienda Zorita je vynikajúce biele suché víno, ktorého hrozno sa pestuje vo viniciah Valdestillas, ležiace na brehoch riek Duero a Adaja. Vinica zaberá viac ako 100 ha v priemernej výške 740 metrov nad morom. Kontinentálna klíma a pôda z riečnych naplavenín, tvoria veľmi vhodné podmienky na pestovanie vína: najmä odrody Verdejo, pochádzajúce z oblasti Rueda.

Úroda sa vykonáva v noci, aby sa zabránilo vysokej teploty, čo minimalizuje oxidáciu a znižuje riziko nežiaduceho premáčania hrozna a strate arómy. Kvasenie prebieha v nerezových tankoch po dobu 15-20 dní. Po 2-3 mesiacoch sa víno stabilizuje, filtruje a fľašuje.

O vinárstve

V roku 1881, Don Tomás de Solís, priemyselný vizionár svojej doby, tu postavil najkvalitnejší mlyn v údolí Duero. Usadlosť sa tak stala známou po celom Španielsku. Po ničivom požiari však zostala opustená a ponechaná v ruinách. Slávnostné znovuotvorenie sa uskutočnilo v roku 2003 s cieľom zachovať tradičné dedičstvo, čím sa Hacienda Zorita stala jedným z najcharizmatickejších vínnych hotelov v Španielsku.

Gastrokombinácia

Verdejo od Hacienda Zorita je ideálnym vínom k jedlám z rýb a morských plodov, k predjedlám, ryži alebo hydine.