Informácie o produkte

Popis produktu

Verdejo od Hacienda Zorita je vynikajúce biele suché víno, ktorého hrozno sa pestuje vo viniciah Valdestillas, ležiace na brehoch riek Duero a Adaja. Vinica zaberá viac ako 100 ha v priemernej výške 740 metrov nad morom. Kontinentálna klíma a pôda z riečnych naplavenín, tvoria veľmi vhodné podmienky na pestovanie vína: najmä odrody Verdejo, pochádzajúce z oblasti Rueda.

Úroda sa vykonáva v noci, aby sa zabránilo vysokej teploty, čo minimalizuje oxidáciu a znižuje riziko nežiaduceho premáčania hrozna a strate arómy. Kvasenie prebieha v nerezových tankoch po dobu 15-20 dní. Po 2-3 mesiacoch sa víno stabilizuje, filtruje a fľašuje.

O vinárstve

V roku 1881, Don Tomás de Solís, priemyselný vizionár svojej doby, tu postavil najkvalitnejší mlyn v údolí Duero. Usadlosť sa tak stala známou po celom Španielsku. Po ničivom požiari však zostala opustená a ponechaná v ruinách. Slávnostné znovuotvorenie sa uskutočnilo v roku 2003 s cieľom zachovať tradičné dedičstvo, čím sa Hacienda Zorita stala jedným z najcharizmatickejších vínnych hotelov v Španielsku.

Gastrokombinácia

Verdejo od Hacienda Zorita je ideálnym vínom k jedlám z rýb a morských plodov, k predjedlám, ryži alebo hydine.

Informácie o vinárstve

Hacienda Zorita

Španielske vinárstvo Hacienda Zorita

Vinice Unamuno sa nachádzajú v národnom parku Arribes del Duero, vo výške 750 metrov nad morom. Vďaka tomuto výnimočnému umiestneniu je tu ideálna mikroklíma na výrobu dobre vyváženého vína Syrah Reserve . Víno sa vyrába z ručne zbieraných a vybraných hrozien z vlastnej vinice Unamuno, ktorú Dr. Richard Smart klasifikoval ako vynikajúci pre pestovanie odrody Syrah. Zreje 24 mesiacov v nových sudoch z francúzskeho duba. V roku 1881, Don Tomás de Solís, priemyselný vizionár svojej doby, tu postavil najkvalitnejší mlyn v údolí Duero. Usadlosť sa tak stala známou po celom Španielsku. Po ničivom požiari však zostala opustená a ponechaná v ruinách. Slávnostné znovuotvorenie sa uskutočnilo v roku 2003 s cieľom zachovať tradičné dedičstvo, čím sa Hacienda Zorita stala jedným z najcharizmatickejších vínnych hotelov v Španielsku. Do pozornosti by sme radi dali aj kvalitné červené víno Magister MMXI v luxusnom darčekovom balení.Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Verdejo 2021 | Hacienda Zorita”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *