|
|
|
Pálava | Šimák Zámok Pezinok
Loading...

Pálava | Šimák Zámok Pezinok

Kategórie: ,

9,90 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Biele

Krajina

Odroda

Región

Južnoslovenská, Strekovský rajón

Ročník

2020

Vinárstvo

Objem

0.75L

Share on facebook
Share on email
Share on print

POPIS

Všetky vína s rodným listom z Pezinského zámku nesú nezameniteľný rukopis čistoty vône, noblesnej elegancie chute a celkového dojmu. Sú pripravené na okamžitý zážitok v priestore a čase. Terajšom i budúcom. Rukopis, ktorého nositeľom je víno s podpisom Roman Janoušek.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Odroda Pálava

Extraktívne, korenisté, buketné víno s harmóniou všetkých zložiek. Je čarovne aromatické po muškáte, korenisté po tramíne, lahodné, vysoko kvalitné, plné odrodového buketu s harmonickým obsahom kyselín. Hodí sa na spracovanie na odrodové víno alebo do akostných zmesí ako aromatická zložka. Vysoká kvalita ho predurčuje stať sa obľúbeným vínom. Víno má zelenkavožltý farebný odtieň s arómou žltého melónu a šťavnatého prezretého manga. Intenzívna vôňa kvietkov a ovocia s ľahkým korenistým záverom. Chuť je vznešená, príjemne hladká, v pozadí decentne korenistá, s ľahkými kvetinovo-pikantnými tónmi, ako aj tónmi zrelého ovocia, medu a bieleho korenia. Medzi milovníkmi vzácnejších mokov sa teší vysokej obľube. Najlepšie ročníky sú vhodné na archiváciu. Konzumuje sa v priebehu 3 až 10 rokov. Pálava je jednoducho neporaziteľným vínom – hitom posledných rokov. Odporúčaná teplota na podávanie je 10 – 12 °C.

O vinárstve

Všetky vína z tohto vinárstva, sa rodia v takmer tajomných pivničných priestoroch Pezinského zámku. Biele, ružové i červené. S elegantnou farbou a podmanivou vôňou. S chuťou, v ktorej dominuje charakter. Nezameniteľný charakter, ktorý je prienikom technológie otcov podobne ako ich samých.

Drvivú väčšinu hrozna pestujú a oberajú vo vlastných viniciach rozložených na slnečných svahoch v Dubníku a v neďalekom Svodíne. Je to vychýrený strekovský rajón. Ich vinič nepozná herbicídy a ochranné látky dostáva v primeranom množstve. Podstatnú časť hrozna zbierajú ručne interní pracovníci a brigádnici. V pezinskom zámku spracovávajú úrodu najmodernejšou technológiou. Ako jediní na Slovensku, kto má veľmi šetrnú vibračnú násypku hrozna. Využívajú moderné rotačné vinifikátory, odkaľovačky, filtre a počítačom riadené antikorové tanky, schopné zachovať teplotu akú si hrozno a vinár vyžaduje. Celý proces sa končí vo vlastnej plničke fliaš priamo v pezinskom zámku.

Moderná technológia je len pomocník, ktorý robí to, čo jej naši odborníci dovolia a čo od nej požadujú. Naše vína sú poctivý produkt, majú sviežu farbu a sú voňavé. V chuti sú príkladne čisté, bez rušivých elementov.

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Pálava | Šimák Zámok Pezinok”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *