Informácie o produkte

Popis produktu

Chvíľu v nerezovom tanku a potom v sude, vo veľkom, 3000l Seguine Moreau. Farbu má ako frankovka narodená na Slovensku, presnejšie v Dubníku. Elegantná červeň s inteligentným odtieňom svojej mohutnosti. Vo vôni sa podobne ako v chuti striedajú šťavnaté čerešne s višňami ale i slivky. Pekná a mohutná chuť sľubuje zážitok v čase prítomnom,  jednoznačne i budúcom.

O vinárstve

Všetky vína z tohto vinárstva, sa rodia v takmer tajomných pivničných priestoroch Pezinského zámku. Biele, ružové i červené. S elegantnou farbou a podmanivou vôňou. S chuťou, v ktorej dominuje charakter. Nezameniteľný charakter, ktorý je prienikom technológie otcov podobne ako ich samých.

Drvivú väčšinu hrozna pestujú a oberajú vo vlastných viniciach rozložených na slnečných svahoch v Dubníku a v neďalekom Svodíne. Je to vychýrený strekovský rajón. Ich vinič nepozná herbicídy a ochranné látky dostáva v primeranom množstve. Podstatnú časť hrozna zbierajú ručne interní pracovníci a brigádnici. V pezinskom zámku spracovávajú úrodu najmodernejšou technológiou. Ako jediní na Slovensku, kto má veľmi šetrnú vibračnú násypku hrozna. Využívajú moderné rotačné vinifikátory, odkaľovačky, filtre a počítačom riadené antikorové tanky, schopné zachovať teplotu akú si hrozno a vinár vyžaduje. Celý proces sa končí vo vlastnej plničke fliaš priamo v pezinskom zámku.

Moderná technológia je len pomocník, ktorý robí to, čo jej naši odborníci dovolia a čo od nej požadujú. Naše vína sú poctivý produkt, majú sviežu farbu a sú voňavé. V chuti sú príkladne čisté, bez rušivých elementov.

Gastrokombinácia

Toto víno je vhodné podávať k tmavšiemu mäsu, k divine, k hovädziemu mäsu. Výborne sa hodí k plesňovým syrom ako je Niva alebo Gorgonzola. Optimálna teplota podávania Frankovky je 14-16 °C.

Informácie o vinárstve

Šimák Zámok Pezinok

Všetky vína vinárstva  ŠIMÁK ZÁMOK PEZINOK - edícia Roman Janoušek, sa rodia v takmer tajomných pivničných priestoroch Pezinského zámku. Biele, ružové i červené. S elegantnou farbou a podmanivou vôňou. S chuťou, v ktorej dominuje charakter. Nezameniteľný charakter, ktorý je prienikom technológie otcov podobne ako ich samých. Vinárstvo Šimár Zámok Pezinok si zakladá na skutočných vzťahoch a to pomocou vína plného vášne, so zaručene slovenským pasom. Takže záverom a vlastne odpočiatku. Víno vyrábajú z hrozna vlastných viníc z juhu Slovenska. V Dubníku a Svodíne, kde pestujú vinič hroznorodý na ploche 100ha. Drvivú väčšinu hrozna pestujú a oberajú vo vlastných viniciach rozložených na slnečných svahoch v Dubníku a v neďalekom Svodíne. Je to vychýrený strekovský rajón. Ich vinič nepozná herbicídy a ochranné látky dostáva v primeranom množstve. Podstatnú časť hrozna zbierajú ručne interní pracovníci a brigádnici. V pezinskom zámku vinárstvo Šimák Zámok Pezinok spracováva úrodu najmodernejšou technológiou. Sú jediní na Slovensku, kto má veľmi šetrnú vibračnú násypku hrozna. Využívajú moderné rotačné vinifikátory, odkaľovačky, filtre a počítačom riadené antikorové tanky, schopné zachovať teplotu akú si hrozno a vinár vyžaduje. Celý proces sa končí v ich vlastnej plničke fliaš. Moderná technológia je len pomocník, ktorý robí to, čo jej odborníci dovolia a čo od nej požadujú. Ich vína sú poctivý produkt, majú sviežu farbu a sú voňavé. V chuti sú príkladne čisté, bez rušivých elementov.Možno by sa Vám páčilo…

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Frankovka modrá 2017 | Šimák Zámok Pezinok”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *