Informácie o produkte

Popis produktu

O Zweigelt

Vína Zweigelt sú veľmi dobré, harmonické, buketom podobné Svätovavrineckému, avšak s nižším obsahom kyselín a trieslovín. V porovnaní s Frankovkou sú v chuti jemnejšie a hladšie, pôsobia mäkším a ovocnejším dojmom. Ich farba je veľmi pekná, plná, šarlátovo červená. Vína dosahujú zrelosť až po dvoch rokoch. Pre svoju neutrálnu chuť sú vhodné do kupáží. Uplatňuje sa tiež pri výrobe ružových vín neutrálnej ovocnej chuti.

Zweigeltrebe má skorý nástup do všetkých fenologických fáz, to znamená, že skoro pučí a kvitne. Hrozno dozrieva už v tretej dekáde septembra, približne o dva týždne skôr ako Frankovka modrá. Je to odroda vhodná do okrajových vinohradníckych oblastí, lebo má kratšie vegetačné obdobie. Nie je náročná pôdu, je vhodná aj do pôd s vysokým obsahom vápnika. Obsah farbív v šupkách je dostatočne vysoký na produkciu vín s dobrou farebnosťou.

O vinárstve

Moderná technológia výroby je prioritná a znamenitá pre dvojgeneračné vinárstvo Pfeiffer, založené v roku 1985. Cieľom takejto modernej technológie je ochrániť arómu hrozna a zároveň naplno využiť potenciál a kvalitu vína. V roku 2000 prešli pivnica, degustácie a obchod s vínom kompletnou rekonštrukciou. O pozitívnych zmenách rakúskeho vinárstva Pfeiffer svedčia aj samotné úspechy a niekoľko ocenení v posledných rokoch.

Gastrokombinácia

Zweigeltrebe si dobre rozumie s hovädzinou, vhodná je kombinácia aj s mäkšou divinou s brusnicami. V prípade ružovej verzie Zweigeltrebe sa odporúča sobáš s cestovinami, ľahším hydinovým steakom alebo s čerstvými syrovými nátierkami. Odporúčaná teplota je 14-16 °C.

Informácie o vinárstve

Pfeiffer

Vinárstvo Pfeiffer Moderná technológia výroby je prioritná a znamenitá pre dvojgeneračné vinárstvo Pfeiffer, založené v roku 1985. Cieľom takejto modernej technológie je ochrániť arómu hrozna a zároveň naplno využiť potenciál a kvalitu vína. V roku 2000 prešli pivnica, degustácie a obchod s vínom kompletnou rekonštrukciou. O pozitívnych zmenách rakúskeho vinárstva Pfeiffer svedčia aj samotné úspechy a niekoľko ocenení v posledných rokoch.Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Zweigelt 2016 | Pfeiffer”

Your email address will not be published. Required fields are marked *