|
|
|
Merlot 2018 | Világi
Loading...

18,40 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Červené

Krajina

Odroda

Región

Južnoslovenská, Štúrovský rajón

Ročník

2018

Vinárstvo

Alkohol

13%

Na sklade

POPIS

Chuť má korenistý charakter dotváraný višnovými tónmi. Ťažká a komplexná vôňa s tmavo-fialovou farbou.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

O Merlot

Známa medzinárodná odroda, z ktorej sme vyrábali víno s veľkou starostlivosťou  s dôrazom na miestne tradície. Farba je tmavofialová a vôňa sa vyznačuje dokonalou harmóniou ovocných tónov a plnosti, ktorá je pre odrodu charakteristická. Korenistú vôňu dotvárajú tóny višní a čiernych čerešní. Víno bolo vyrobené v špeciálnej fermentačnej nádrži na červené víno s rotačným systémom, a to počas 18 dní, pričom dozrievalo v drevených sudoch. Dúšok je plný života, má minerálny, jemný drevnatý charakter doplnený o elegantné kyseliny. Víno je dobré konzumovať už aj čerstvé, má ale dobrý potenciál dozrievania. Spojenie ovocných a sudových chutí je ideálne na každú príležitosť.

Merlot je veľmi jemné, okrúhle, nie trieslovité hrozno. Ker má stredne silný rast. Rodivosť je stredná až dobrá. Merlot skoro raší a dobre dozrieva. Zberovú zrelosť dosahuje v druhej dekáde októbra. V období odkvitnutia je náchylný na výkyvy počasia, najmä na mrazy. Veľmi citlivý je aj na opadávanie, hnilobu a nízke pH pôdy. Pri pH 4,5 môžu kry hynúť. Na druhej strane sa ale veľmi dobre skladuje.

O vinárstve

Keď sa pred niekoľkými rokmi rozhodli vrátiť tradíciu vinohradníctva do tejto oblasti, na prvý pohľad tu bolo možné vidieť iba rozľahlé opustené plochy susediace s listnatými lesmi. Pod povrchom sa však odohrávali magické príbehy. Región medzi tromi riekami – Hronom, Dunajom a Ipľom sa rozprestiera na nepravidelne zvlnených kopcoch južného Hontu. Letmým pohľadom na panorámu vrchoviny ani nerozoznáte hranice medzi krajinami. Táto oblasť bola známa už v časoch starých Rimanov a Kvádov. Vnímali ju ako kultové miesto plné prírodných energií.