|
|
|
Cabernet Sauvignon | Šimák Zámok Pezinok
Loading...

Cabernet Sauvignon | Šimák Zámok Pezinok

8,30 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Ružové

Krajina

Odroda

Región

Južnoslovenská, Strekovský rajón

Ročník

2020

Vinárstvo

Objem

0.75L

Share on facebook
Share on email
Share on print

POPIS

akostné odrodové víno – ružové suché, cukornatosť pri zbere 22°NM
Južnoslovenská vinohradnícka oblasť – Svodín

Všetky vína s rodným listom z Pezinského zámku nesú nezameniteľný rukopis čistoty vône, noblesnej elegancie chute a celkového dojmu. Sú pripravené na okamžitý zážitok v priestore a čase. Terajšom i budúcom. Rukopis, ktorého nositeľom je víno s podpisom Roman Janoušek.

Ocenenia:

Zlatá medaila Prague Wine Trophy 2021

ĎALŠIE INFORMÁCIE

O vinárstve

Všetky vína z tohto vinárstva, sa rodia v takmer tajomných pivničných priestoroch Pezinského zámku. Biele, ružové i červené. S elegantnou farbou a podmanivou vôňou. S chuťou, v ktorej dominuje charakter. Nezameniteľný charakter, ktorý je prienikom technológie otcov podobne ako ich samých.

Drvivú väčšinu hrozna pestujú a oberajú vo vlastných viniciach rozložených na slnečných svahoch v Dubníku a v neďalekom Svodíne. Je to vychýrený strekovský rajón. Ich vinič nepozná herbicídy a ochranné látky dostáva v primeranom množstve. Podstatnú časť hrozna zbierajú ručne interní pracovníci a brigádnici. V pezinskom zámku spracovávajú úrodu najmodernejšou technológiou. Ako jediní na Slovensku, kto má veľmi šetrnú vibračnú násypku hrozna. Využívajú moderné rotačné vinifikátory, odkaľovačky, filtre a počítačom riadené antikorové tanky, schopné zachovať teplotu akú si hrozno a vinár vyžaduje. Celý proces sa končí vo vlastnej plničke fliaš priamo v pezinskom zámku.

Moderná technológia je len pomocník, ktorý robí to, čo jej naši odborníci dovolia a čo od nej požadujú. Naše vína sú poctivý produkt, majú sviežu farbu a sú voňavé. V chuti sú príkladne čisté, bez rušivých elementov.

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Cabernet Sauvignon | Šimák Zámok Pezinok”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *