|
|
|
Prosecco Rosé DOC Extra Dry Millesimato | Pasqua
Loading...

Prosecco Rosé DOC Extra Dry Millesimato | Pasqua

Katalógové číslo: 8007880125603 Kategórie: , , Značky: , , ,

11,90 

Cukornatosť

Extra suché

Druh

Prosecco

Farba

Ružové

Krajina

Odroda

Región

Verona

Vinárstvo

Alkohol

11%

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

Elegancia Glera umocnená štruktúrou Pinot Nero. Prosecco rosé má medenú farbu a rafinovaný buket. Na podnebí je svieža a ovocná s atraktívnou vôňou malín.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Ružové Prosecco, Passione e Sentimento: Štyri fľaše zrodené z vášne rodiny Pasqua pre víno, jeho dlhoročnej tradície a silného spojenia s mestom pôvodu, Veronou, s jeho históriou, kultúrou a krásou. Ak je víno „Poéziou zeme až po nebesia“, ako povedal Mario Soldati, je to tiež príbeh a toto víno rozpráva príbeh lásky, ktorý Veronu preslávil po celom svete, príbeh lásky Rómea a Júlie. Legenda, miesto, mýtus, ktorý každý deň láka tisíce turistov na návštevu jedného z najromantickejších miest a pozýva ich odísť a vymieňať si odkazy lásky na nádvorí „Júliinho domu“- Originálna fotografia Júliinho nádvoria od fotografa Giò Martorana, sa stal jedinečným vzhľadom týchto vín a nezameniteľným prvkom ich identity.

Šumivé víno vyrobené metódou Charmat, vyrobené z odrody „Glera“, pôvodom z oblasti Treviso a Pinot Nero. V tejto krajine sú najlepšie pôdy a poveternostné podmienky, ktoré zaručujú víno s jedinečnými vlastnosťami. Je to temperamentné a svieže ružové Prosecco, ktoré je všestranné, vhodné na všetky príležitosti.

O vinárstve

Príbeh vinárstva Pasqua Vigneti e Cantine začína vo Verone, v roku 1925, kedy bratia z rodiny Pasqua založili závod na výrobu vín z oblasti Veneto. Druhá generácia rodiny Pasqua – bratia Carlo, Giorgio a Umberto, ktorí stoja na čele spoločnosti i dnes – prinášajú do obchodu nové myšlienky a otvárajú si tak i zahraničný trh, vďaka ktorému Pasqua začína vyvážať talianske vína do Európy a celého sveta.

Gastrokombinácia

Toto ružové Prosecco je vynikajúce ku krabom, homárom a mäkkýšom, alebo k popíjaniu samostatne ako aperitív.