|
|
|
Conegliano Prosecco Superiore DOCG Manzana Millesimato Dry | Le Manzane
Loading...

Conegliano Prosecco Superiore DOCG Manzana Millesimato Dry | Le Manzane

Katalógové číslo: 8033040890203 Kategórie: , , Značky: , , ,

12,90 

Alkohol

11,5%

Cukornatosť

Suché

Druh

Prosecco

Farba

Biele

Krajina

Objem

0.75L

Odroda

Región

Veneto

Vinárstvo

Na sklade

POPIS

Prosecco DOCG Extra Brut odhalí vôňu jablka, konvalinky, orgovánu a pomaranča. Prosecco je veľmi suché s vysokým obsahom kyselín, ale svieže.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Prosecco DOCG Dry Conegliano Springo má krásnu svetlú slamenú farbu, oživenú jemnou, vytrvalou, plnou a intenzívnou kyticou žltého ovocia, tónmi broskyne, jablka, banánu a kvetov vistérie. Konečné svetlo chlebovej kôrky, bohatá, svieža, krémová chuť s dobrou plnosťou a dĺžkou v plnej korešpondencii s vôňou, ktorá je elegantná a harmonická.

Rive di Formeniga je jedným zo 43 „Rive“, ktoré poukazujú na rozdiel územné výrazy. „Rive“ v talianskom nárečí znamená vinohrady nachádzajúce sa na strmých poliach. Hrozno Glera, ktoré sa používa na výrobu Prosecco Superiore s názvom „Rive“ pochádza z konkrétneho vinohradu, kde vinárstvo Le Manzane používa menšie množstvo hrozna na hektár a zber hrozna je 100% ručná práca. Prosecco DOCG Dry Conegliano Springo sa vyrába v oblasti Vittorio Veneto v dedinke Manzana.

O vinárstve

Spoločnosť Le Manzane bola založená v 50. rokoch 20. storočia. V roku 1958 začal otec rodiny Osvaldo Balbinot so svojou manželkou Elsou na začiatku malého podniku vo vinárskom odbore a o niekoľko rokov neskôr so synom Ernestom. Bol to začiatok sna, ktorý pokryl celé tri generácie.

 

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Conegliano Prosecco Superiore DOCG Manzana Millesimato Dry | Le Manzane”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.