|
|
|
Extra Dry Valdobbiadene DOCG | Gemin
Loading...

Extra Dry Valdobbiadene DOCG | Gemin

14,30 

Cukornatosť

Extra suché

Druh

Prosecco

Farba

Biele

Krajina

Odroda

Región

Valdobbiadene

Vinárstvo

Alkohol

11,5%

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

Vyrobené z hrozna mladších viníc. Je to najpríjemnejší typ Prosecca, čo sa týka zvyškového cukru, nie je ani príliš suché, ani príliš sladké. Výbuch ovocia a kvetov, robí toto Prosecco ideálne ako aperitív.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Príbeh vinárstva sa začína v roku 1978, keď Guglielmo Bortolomiol opúšťa rodinný podnik, ktorého súčasťou bol od 50. rokov 20. storočia, a založil Spumanti Gemin di Valdobbiadene. Guglielmo, ktorý má rovnaké meno ako jeho otec, mal už od malička prezývku Gemin a preto sa tak rozhodol nazvať svoju novú spoločnosti. Názov zvolený na základe rodinnej tradície, naznačoval lásku Guglielma ku krajine a jej hodnotám.

Od roku 1985 sa spoločnosť neustále rozširovala. Postavila sa nová pivnica pre spracovanie hrozna a nové sklady. Vinárstvo Spumanti Gemin je lemované historickou oblasťou Prà dell’Ort, v ktorej má päť hektárov viníc v najlukratívnejších lokalitách medzi Riva de Milán, San Vito a San Marco. Tieto sú považované za jedni z najkvalitnejších oblastí vo Valdobbiadene. Rok 1999 je rozhodujúcim bodom obratu, Paola Bortolomiol a jej manžel Alvio Stramare preberajú riadenie spoločnosti. Zachovávajú hodnoty Guglielma a neustále vinárstvo zlepšujú. Investujú do obnovy sídla, do nových technológii pre spracovanie vína, rozšírenia viníc. Taktiež do nových výsadieb a sofistikovaných zavlažovacích systémov.

Rodina však stále zostáva v centre všetkého: Paola a Alvio zapájajú do starostlivosti o vinárstvo aj svojich synov Luigiho, budúceho enológa, a dvojčatá Elisabettu a Luca. Novou generáciou je zaručená kontinuita rodinnej tradície, ktorá si zakladá na autenticite a tradícii regiónu. V súčasnosti je spoločnosť známa a oceňovaná v mnohých krajinách Európy, vrátane Slovenska.

RECENZIE

1 recenzia k Extra Dry Valdobbiadene DOCG | Gemin

  1. Martin Kopecký

    Perfekné prosecco!

    • Michal Novák

      Ďakujeme. sme radi, že chutí.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.