Informácie o produkte

Popis produktu

Degustačný kartónik od vinárstva Vinum Vino.

Tento degustačný set 6 fliaš bieleho vína zo Slovenska obsahuje:

Svieže víno s tónmi zeleného korenia a ananásu s mandľovým záverom. Chuť tohto vína je stredne plná, osviežujúca a ovocná.

Trojkombinácia odrôd Burgundské biele, Rulandské šedé a Tramín červený stvorila víno burgundského typu ozdobené vôňou a korením odrody Tramín.

Spojenie odrôd Cabernet Sauvignon a Dornfelder dáva vínu nový rozmer. Spája vôňu čiernej ríbezle s horkou čokoládou a zároveň kombinuje jemnosť a silu trieslovín daných odrôd. Vo vôni cítiť intenzívne čierne ríbezle a horkú čokoládu.

Víno sýtej rubínovej farby s charakteristickou trpkosťou a ovocnou vôňou s tónmi čokolády a sladkých tanínov.

Prírodne sladké dezertné víno s tónmi lesného ovocia harmonizované zrelou kyselinkou ročníka. Výborne sa hodí k plesňovým a zrejúcim syrom a dezertom.

Ovocné víno z čiernych ríbezlí

K týmto kvalitným bielym vínam sa bezpochyby hodí aj kvalitné jedlo. Ak sa chcete dozvedieť viac, ako správne kombinovať víno a jedlo, prečítajte si náš článok na túto tému.

Informácie o vinárstve

VINUM VIVO

Slovenské vína z vinárstva VINUM VIVO

Spoločnosť vznikla v roku 2004 spojením síl, schopnosti, možností a v neposlednej miere priateľstva  troch spolužiakov zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. Zámerom tohto spojenia  bolo vytvoriť firmu, ktorá by nielen zvýšila  pridanú hodnotu  hrozna dopestovaného vo vinohradoch jedného so spoločníkov, ale zároveň naplnila túžbu nadviazať na rodinné tradície výroby vína všetkých troch zúčastnených. S týmto zámerom bola založená spoločnosť s trochu nezvyčajným názvom H2G, s.r.o . Názov je teda  šifra pozostávajúca z iniciál mien členov spoločnosti a s jemnou dávkou recesie. Už trošku priliehavejším je označenie značky, pod ktorou  sa rozhodli svoje vína  prezentovať. Slovenské vína z vinárstva VINUM VIVO,  čo vo voľnom preklade z latinčiny znamená „živé víno”. Taktiež v roku 2004 bola založená a legislatívne schválená výrobná prevádzka v katastri obce Nevidzany priamo v areáli vinohradu, z ktorého spoločnosť hrozno spracováva. Takže surovinovou základňou našich vín je hrozno z vinohradov  v katastri obce Červený Hrádok, Nevidzany, Malé Vozokany. V tomto roku sme začínali s výrobou s kapacitou 15 tisíc litrov, ktorá sa v súčasnosti rozšírila na 70 tis. litrov s konečnou perspektívou 120 tis. litrov vyrobeného vína za rok. Kapacita prevádzky pokrýva len malú časť produkcie hrozna, čo umožňuje výber tej najkvalitnejšej suroviny daného ročníka. Aj táto skutočnosť predurčuje našu výrobu na produkciu výberových vín s dôrazom na minimalizovanie používania aditívnych chemických látok. Vzhľadom k prírodným podmienkam a terrioru vinohradov, z ktorých surovina na výrobu vína pochádza, je filozofiou VINUM VIVO predaj fľašovaných prívlastkových slovenských vín. Inými slovami predaj ,,slušných“ vín za ,,slušné“ ceny. Naše vinárstvo získava značku kvality Regionálny produkt Ponitrie, ktorý identifikuje kvalitné, prírodné poľnohospodárske a potravinárske produkty.

Informácie o odrode

Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon je najnoblesnejšia odroda červených vín v bordeauxskej oblasti, životne dôležitá pre klasické vína Médocu. Vyznačuje sa bohatou rozmanitosťou vo farbe, farebnej hĺke a aróme. Mnohé z jej charakteristických vlastností prenikli až do ďalekej Kalifornie, Čile a Austrálie. Životaschopnosť viniča prekonáva porovnanie s cédrom, čiernymi ríbezľami alebo fialkami.

Široká ponuka červených vín Cabernet Sauvignon

Okrem bohatej ponuky kvalitných vín z celého sveta v našom eshope nájdete širokú ponuku znamenitých vín Cabernet Sauvignon. Či už dáte prednosť známym slovenským vinárstvam, akými sú vinárstvo Tajna alebo zámocké vinárstvo Šimák, kde sa rodia kvalitné vína v takmer tajomných pivničných priestoroch Pezinského zámku alebo radšej vyskúšate trochu exotiky, napríklad z Čile. Ak však chcete potešiť niekoho luxusnou darčekovou sadou kvalitných vín, tak tu ste na správnom mieste.

Kombinácia vína a jedla

Mladý Cabernet Sauvignom sa perfektne hodí k španielským tapas, grilovanému mäsu alebo vyzretým syrom. Naopak zrelý Cabernet Sauvignon vynikajúco dopĺňa pečené a grilované jedlá, najmä však tmavé druhy mäsa. Ale nič nepokazíte, ak si ho vychutnáte k intenzívnym syrom alebo pikantným vegetariánskym jedlám.Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Degustačný set 6 fliaš | VINUM VIVO”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *