Informácie o produkte

Popis produktu

Slovensko ponúka naozaj chutné vína. A my Vám ponúkame aspoň časť z nich v tomto degustačnom balíčku.

Ak si neviete vybrať zo širokej ponuky kvalitného slovenského bieleho vína, tak my Vám ponúkame možnosť vyskúšať tento degustačný set, vďaka ktorému zistíte, ktoré slovenské biele víno Vám najviac vyhovuje a chutí.

Tento degustačný set 6 fliaš bieleho vína zo Slovenska obsahuje:

K týmto kvalitným bielym vínam sa bezpochyby hodí aj kvalitné jedlo. Ak sa chcete dozvedieť viac, ako správne kombinovať víno a jedlo, prečítajte si náš článok na túto tému.

Informácie o vinárstve

Myslík

Vinárstvo Myslík

Bratia Ján a Marek Myslíkovci z obce Častá vyrábajú vína už od roku 2004. Vína sa vyrábajú výlučne z vlastného hrozna. Momentálne obhospodarujú 25 hektárov vlastných a prenajatých viníc, ktoré sú situované na strmých svahoch Malých Karpát nad obcami Častá, Dubová a Doľany.

Informácie o vinárstve

Selnekovič

Vinárstvo Selnekovič Sme malé butikové vinárstvo, ktoré vyrába obmedzené množstvo vína z hrozna dopestovaného od poctivých slovenských vinohradníkov. Víno vždy bolo našou záľubou a aktivitou. Chceli sme náš pohľad a víziu za moderným vínom posunúť ďalej a tak sme vytvorili malú rodinnú firmu. Vinárstvo, ktoré je o emóciách, poctivej práci, súdržnosti a vytrvalosti. Keďže výmery našich viníc nie sú také veľké, sme nútení časť produkcie nakúpiť. Zásadne spolupracujeme s vinohradníkmi, ktorých poznáme a ktorým veríme. Do budúcna plánujeme rozširovať výmeru vlastných vinohradov a prejsť do kompletnej produkcie vína z vlastných vinohradov. Vinárstvo ma celý život zaujímalo a vedel som, že sa mu raz chcem plnohodnotne venovať. Po strednej škole som odišiel študovať do Nitry na Slovenskú poľnohospodársku univerzitu odbor vinárstvo a povedal som si teraz alebo nikdy. Firmu som zakladal ako 20 ročný popri štúdiu na vysokej škole v Nitre. Nemal som takmer žiadne skúsenosti a žiadne kontakty, mal som iba víziu a pocit, že by sa to mohlo podariť. Počase som však spoznal popredných slovenských enológov a mal som možnosť priučiť sa vínu na tej najvyššej úrovni. Od leta 2019 sme prerobili časť rodinného domu na malé vinárstvo s kapacitou do 16 000 litrov a v roku 2020 sme vyrobili prvé víno. V čase oberačiek sme mladé víno pravidelne kontrolovali, aby kvalita bola čo najvyššia. Musím povedať, že keď som chytil prvú fľašu nášho vína, videl som za sebou kus tvrdej práce a zároveň veľké zadosťučinenie. Hovorím nášho, pretože bez rodiny a kamarátov by to nebolo možné, špeciálne otec bol môj najväčší podporovateľ. Každá jedna fľaša prešla našimi rukami a každá je originál. Veľmi Vám za to ďakujem! Často hovorím, že víno je živý organizmus a platí pri ňom jednoduchá rovnica: to čo mu dáš, to sa ti vráti. Preto sme k vínu vždy poctiví, starostliví a úprimní! Našou víziou je vyrábať svieže, plné a výnimočné vína, pri ktorých človek strávi možno trošku lepší deň ako plánoval alebo si ho dokáže spojiť s príjemnou emóciou. To, že Vám naše víno tak chutí, je pre nás tá najväčšia odmena!

Informácie o vinárstve

Šimák Zámok Pezinok

Všetky vína vinárstva  ŠIMÁK ZÁMOK PEZINOK - edícia Roman Janoušek, sa rodia v takmer tajomných pivničných priestoroch Pezinského zámku. Biele, ružové i červené. S elegantnou farbou a podmanivou vôňou. S chuťou, v ktorej dominuje charakter. Nezameniteľný charakter, ktorý je prienikom technológie otcov podobne ako ich samých. Vinárstvo Šimár Zámok Pezinok si zakladá na skutočných vzťahoch a to pomocou vína plného vášne, so zaručene slovenským pasom. Takže záverom a vlastne odpočiatku. Víno vyrábajú z hrozna vlastných viníc z juhu Slovenska. V Dubníku a Svodíne, kde pestujú vinič hroznorodý na ploche 100ha. Drvivú väčšinu hrozna pestujú a oberajú vo vlastných viniciach rozložených na slnečných svahoch v Dubníku a v neďalekom Svodíne. Je to vychýrený strekovský rajón. Ich vinič nepozná herbicídy a ochranné látky dostáva v primeranom množstve. Podstatnú časť hrozna zbierajú ručne interní pracovníci a brigádnici. V pezinskom zámku vinárstvo Šimák Zámok Pezinok spracováva úrodu najmodernejšou technológiou. Sú jediní na Slovensku, kto má veľmi šetrnú vibračnú násypku hrozna. Využívajú moderné rotačné vinifikátory, odkaľovačky, filtre a počítačom riadené antikorové tanky, schopné zachovať teplotu akú si hrozno a vinár vyžaduje. Celý proces sa končí v ich vlastnej plničke fliaš. Moderná technológia je len pomocník, ktorý robí to, čo jej odborníci dovolia a čo od nej požadujú. Ich vína sú poctivý produkt, majú sviežu farbu a sú voňavé. V chuti sú príkladne čisté, bez rušivých elementov.

Informácie o vinárstve

Világi

Vinárstvo Világi Keď sa pred niekoľkými rokmi rozhodli vrátiť tradíciu vinohradníctva do tejto oblasti, na prvý pohľad tu bolo možné vidieť iba rozľahlé opustené plochy susediace s listnatými lesmi. Pod povrchom sa však odohrávali magické príbehy. Región medzi tromi riekami – Hronom, Dunajom a Ipľom sa rozprestiera na nepravidelne zvlnených kopcoch južného Hontu. Letmým pohľadom na panorámu vrchoviny ani nerozoznáte hranice medzi krajinami. Táto oblasť bola známa už v časoch starých Rimanov a Kvádov. Vnímali ju ako kultové miesto plné prírodných energií.Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Degustačný set 6 fliaš slovenského bieleho vína”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *