|
|
|
Merlot | Pacifico Sur
Loading...

8,90 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Červené

Krajina

Odroda

Región

Maule Valley

Ročník

2017

Vinárstvo

Alkohol

14%

Objem

0.75L

Share on facebook
Share on email
Share on print

POPIS

Celistvá chuť s plným telom a náznakmi lesného ovocia a čokolády. Svieža vôňa s ovocnými odtieňmi čerešne. Rubínovo-červená farba s fialkastými odtieňmi.

 

ĎALŠIE INFORMÁCIE

O Merlot

Merlot je veľmi jemné, okrúhle, nie trieslovité hrozno. Ker má stredne silný rast. Rodivosť je stredná až dobrá. Merlot skoro raší a dobre dozrieva. Zberovú zrelosť dosahuje v druhej dekáde októbra. V období odkvitnutia je náchylný na výkyvy počasia, najmä na mrazy. Veľmi citlivý je aj na opadávanie, hnilobu a nízke pH pôdy. Pri pH 4,5 môžu kry hynúť. Na druhej strane sa ale veľmi dobre skladuje.

O vinárstve

Apaltagua začína svoju históriu v roku 1995, keď bol Edward Tutunjian na dovolenke v Čile. Zamiloval si krajinu a jej úžasné víno. Počas tejto cesty sa rozhodol investovať do čilských viníc a získal svoju prvú vinicu zvanú La Pancora, ktorá sa nachádza v regióne Maule.

Vzhľadom k veľkému úspechu pod značkou „Pacifico Sur„, sa rozhodol získať pozemky Bodega y Apaltagua, ktoré sa nachádzajú v nádhernom údolí v Colchagua, kde sa vyrábajú jeho najkvalitnejšie vína.

Odroda je francúzskeho pôvodu. Prvýkrát sa názov Merlot objavil v záznamoch z roku 1783. Pestuje sa najmä v oblasti Bordeaux v juhozápadnom Francúzsku v okolí rieky Girondy spolu s odrodami Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc. Rozšíril sa aj na Balkán, do Talianska, Chile, Kalifornie, Austrálie. Je jemnejší, guľatejší a hlavne menej bohatý na tanín ako Cabernet Sauvignon. Kvalitný Merlot poznáme podľa vône a chuti po ovocí (čerešne, višne, čierne ríbezle).

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Merlot | Pacifico Sur”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *