|
|
|
Dunaj | Tajna
Loading...

14,40 

Alkohol

14%

Druh

Víno

Farba

Červené

Krajina

Odroda

Región

Nitriansky, Vrábeľský rajón

Ročník

2019

Vinárstvo

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

Víno plnej rubínovej farby, stredne intenzívna aromatika po čiernom ovocí
s dotykom dreva, ktorý pôsobí ako pekný doplnok. Chuťový profil je komplexný a zároveň elegantný, plný kôstkového ovocia, ako napríklad slivka, čierna čerešňa s náznakom čokolády a kávového zrnka. Dochuť vína je dlhá a jemne korenistá.

Pred podávaním je vhodná dekantácia do karafy.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Zdravé a zrelé hrozno z odrody Dunaj sme zberali ručne do malých prepraviek 4. októbra 2019 pri cukornatosti 24,5 °NM. Nakvášanie na šupkách prebiehalo v 3 rôznych vinifikátoroch. Víno po lisovaní a ukončení jablčno-mliečnej fermentácie sme presunuli na zrenie do 300 l sudov typu barrique s rôznym stupňom vypálenia, v ktorých ležalo 9 mesiacov. Víno následne čakalo zjednotené v nerezovej nádobe na termín fľaškovania. Plnili sme ho do fliaš bez predchádzajúcej filtrácie, čím sa zachoval pomerne vysoký extrakt intenzívnej farby, bohatej vône a mohutnej chute s malým podielom sedimentu.

Gastrokombinácia

Konfitovaný bravčový krk s pečeným cibuľovo – paprikovým kompótom, podávaný s máganými zemiakmi , doplnené maslom a rukolou. Najlepšie toto víno chutí pri teplote 14 – 16 °C v kalichoch na červené vína typu „bordeaux“ s objemom 550–650ml.

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Dunaj | Tajna”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.