|
|
|
Dunaj | Tajna
Loading...

13,20 

Alkohol

14%

Druh

Víno

Farba

Červené

Krajina

Odroda

Región

Nitriansky, Vrábeľský rajón

Ročník

2019

Vinárstvo

Objem

0.75L

Share on facebook
Share on email
Share on print

POPIS

Víno plnej rubínovej farby, stredne intenzívna aromatika po čiernom ovocí
s dotykom dreva, ktorý pôsobí ako pekný doplnok. Chuťový profil je komplexný a zároveň elegantný, plný kôstkového ovocia, ako napríklad slivka, čierna čerešňa s náznakom čokolády a kávového zrnka. Dochuť vína je dlhá a jemne korenistá.

Pred podávaním je vhodná dekantácia do karafy.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Zdravé a zrelé hrozno z odrody Dunaj sme zberali ručne do malých prepraviek 4. októbra 2019 pri cukornatosti 24,5 °NM. Nakvášanie na šupkách prebiehalo v 3 rôznych vinifikátoroch. Víno po lisovaní a ukončení jablčno-mliečnej fermentácie sme presunuli na zrenie do 300 l sudov typu barrique s rôznym stupňom vypálenia, v ktorých ležalo 9 mesiacov. Víno následne čakalo zjednotené v nerezovej nádobe na termín fľaškovania. Plnili sme ho do fliaš bez predchádzajúcej filtrácie, čím sa zachoval pomerne vysoký extrakt intenzívnej farby, bohatej vône a mohutnej chute s malým podielom sedimentu.

Gastrokombinácia

Konfitovaný bravčový krk s pečeným cibuľovo – paprikovým kompótom, podávaný s máganými zemiakmi , doplnené maslom a rukolou. Najlepšie toto víno chutí pri teplote 14 – 16 °C v kalichoch na červené vína typu „bordeaux“ s objemom 550–650ml.

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Dunaj | Tajna”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *