|
|
|
Alibernet 2020 | Myslík
Loading...

Alibernet 2020 | Myslík

4,60 

Odroda

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Červené

Krajina

Región

Malokarpatská oblasť

Vinárstvo

Alkohol

12,5%

Ročník

2020

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

Bohatá a plná chuť s dlhým ovocným záverom. Víno vonia po sladkých ostružínách, čiernych malinách a kvetov maku. Tmavá červeno fialová farba.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

O Alibernet

Strapec je veľký, kónický, bobule sú v ňom voľne rozložené. Alibernet má približne rovnako dlhé vegetačné obdobie ako Frankovka. Vzhľadom na nízku schopnosť koncentrácie cukrov, by sa mala odroda vysádzať do dobrých vinohradníckych polôh s južným sklonom. Obsah kyselín v muštoch býva vyšší. Z technologického hľadiska je kladom vysoká tmavočervená farba muštov. Farbivo nie je obsiahnuté iba v šupkách hrozna, ale aj v dužine – je to typická „farbiarka“. Mušt má navyše výraznú kabernetovú chuť, ktorá je všeobecne oceňovaná a žiadaná.

Vysoký obsah farbív umožňuje dorábať vína sýtej tmavočervenej farby. Patrí do skupiny farbiarok, ktoré sa používajú v kupáži s červenými vínami iných odrôd na podporu ich slabšej farebnosti. Rovnako kvalitné sú však aj čisté odrodové vína, často vyzrievajú v bariku. Pozitívom je aj kabernetová príchuť, ktorú si Alibernet priniesol od svojho rodiča. Vo vôni nájdeme tóny čerešne a kasiku.

O vinárstve

Bratia Ján a Marek Myslíkovci z obce Častá vyrábajú vína už od roku 2004. Vína sa vyrábajú výlučne z vlastného hrozna. Momentálne obhospodarujú 25 hektárov vlastných a prenajatých viníc, ktoré sú situované na strmých svahoch Malých Karpát nad obcami Častá, Dubová a Doľany.