|
|
|
Veltlínske zelené | Világi
Loading...

13,90 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Biele

Krajina

Odroda

Región

Južnoslovenská, Štúrovský rajón

Ročník

2018

Vinárstvo

Alkohol

13%

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

V chuti tohto vína cítiť príjemné kyselinky a minerály. Vonia krásnymi kvetinovými tónmi. Má svetložltú farbu.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Veltlínske zelené

Dozrieva v druhej dekáde októbra. Vzhľadom na veľkú úrodnosť vyžaduje výživné, hlboké pôdy. Býva stredného rastu aj olistenia, odolnosť voči mrazu je stredná. Ide o neskorú odrodu, veľmi citlivú na správne zaťaženie krov. Akostné vína sú z výsadieb, kde na jednom kry dozrieva iba menšie množstvo hrozna.

Prémiové Veltlínske zelené z Világi vínnej pivnice dozrieva v dubových sudoch a vyrábajú ho v limitovanom množstve. Unikátna zlatá farba, bohatá aróma, nádych medu a bylinných tónov doplnený zrelosťou dubového sudu. Plný, dlhý dúšok elegancie, čistoty kyselín, zrelých jabĺk, nádychu tabaku a kandizovanej pomarančovej kôry v bohatej a komplexnej chuti. Vďaka vynikajúcemu ročníku má víno dlhý potenciál dozrievania a dokonale odráža výnimočné podmienky charakteristické pre vinohradnícku oblasť pri obci Chľaba.

O vinárstve

Keď sa pred niekoľkými rokmi rozhodli vrátiť tradíciu vinohradníctva do tejto oblasti, na prvý pohľad tu bolo možné vidieť iba rozľahlé opustené plochy susediace s listnatými lesmi. Pod povrchom sa však odohrávali magické príbehy. Región medzi tromi riekami – Hronom, Dunajom a Ipľom sa rozprestiera na nepravidelne zvlnených kopcoch južného Hontu. Letmým pohľadom na panorámu vrchoviny ani nerozoznáte hranice medzi krajinami. Táto oblasť bola známa už v časoch starých Rimanov a Kvádov. Vnímali ju ako kultové miesto plné prírodných energií.

 

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Veltlínske zelené | Világi”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.