Informácie o produkte

Popis produktu

Veltlínske zelené

Geneticky sa veľmi podobá odrodám Tramín a Červenošpičák. Pravdepodobne pochádza z Rakúska, kde je aj najviac rozšírená. Je to naša profilová odroda, v súčasnosti pestovaná vo všetkých vinohradníckych oblastiach Slovenska.

O vinárstve

Táto rodina pestuje vinič od roku 1725. Dnes je to už štvrtá generácia vinárov. Thomas sa aktívne zapája do výroby vína od ukončenia vinárskej školy Krems v roku 1996 a v roku 2011 prevzal agendu p. Gerda a Matthiasa.

V roku 2006 s rozhodli na prechod na ekologické poľnohospodárstvo. Po troch rokoch (2009) je vinárstvo certifikované ako ekologické. Cieľom je zachovať optimálnu rovnováhu vo viniciach s dôrazom na individuálnosť a osobitosť každého jedného vína.

Informácie o vinárstve

Hareter

Absolútny víťaz bezhistamínových vín

Táto rodina pestuje vinič od roku 1725. Dnes je to už štvrtá generácia vinárov. Thomas sa aktívne zapája do výroby vína od ukončenia vinárskej školy Krems v roku 1996 a v roku 2011 prevzal agendu p. Gerda a Matthiasa. V roku 2006 s rozhodli na prechod na ekologické poľnohospodárstvo. Po troch rokoch (2009) je vinárstvo certifikované ako ekologické. Cieľom je zachovať optimálnu rovnováhu vo viniciach s dôrazom na individuálnosť a osobitosť každého jedného vína.Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Veltlínske zelené 2020 | Bez Histamínu | Hareter”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *