Informácie o produkte

Popis produktu

Toto veltlínske zelené vinárstva Habsburg je víno so zelnožltým odtieňom. Vo vôni je bohaté na aromatiku peľu lúčnych kvetov, mletého bieleho korenia a minerality. Po odvetraní sa objavuje sladká broskyňa. V chuti je toto víno menej komplikované, jemne korenisté so šťavnatou pevnou textúrou. V dochuti sa objavuje sviežosť citrusového ovocia.

Gastrokombinácia

Podáva sa k tvrdým syrom, morským rybám, rezňom, dusenému kurčaťu, kačici a husi. Ideálan teplota podávania vína je pri 8 – 10°.

Ocenenia
  • Gilbert & Gaillard International Challenge 2022 – zlatá medaila
  • Decanter World Wine Awards 2022 – bronzová medaila
  • AWC VIENNA 2022 – bronzová medaila
Informácie o vinárstve

Habsburg

Vinárstvo Habsburg - víno s pôvodom.

Vychutnajte si plným dúškom kvalitné víno z viníc neďaleko bývalého letného sídla habsburskej monarchie. Vinárstvo Habsburg sa môže pochváliť nielen skvelou polohou v najvyhľadávanejšom vinárskom regióne Záhoria, ale aj historickým spojením s významným rodom Habsburgovcov. Za vlády cisárovnej Márie Terézie nechal jej manžel František Štefan Lotrinský prestavať miestny zámok Holíč na honosné letné sídlo, ktoré rod využíval až do roku 1918. Víno Habsburg tak odkazuje na zlatý vek tejto dynastie, tradíciu i kvalitu.Možno by sa Vám páčilo…

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Veltlínske zelené 2021 | Habsburg”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *