Informácie o produkte

Popis produktu

Tento tramín červený zo slovenského vinárstva Habsburg má krásnu svetlo zeleno-žltú farbu. Jeho voňa je intenzívna a typická pre tramín červený. Určite v nej budete cítiť vôňu rozkvitnutých ruží, škorice a pomarančovej kôry.

Chuť tramínu červeného je svieža s elegantným prejavom a plnou harmonickou chuťou granátového jablka. Vína má plné telo postavené na jemne sladkastej chuti s intenzívnym buketom.

Gastrokombinácia

Odporúčame podávať ako doprovod k predkrmom, najmä paštétam z husacej pečene alebo aj k niektorým exotickým, silne koreneným jedlám ázijskej kuchyne, či neveľmi sladkým dezertom. Ideálna teplota servírovania tohto tramínu červeného je pri 9 – 11°.

Ocenenia
  • Great American IWC 2022 – strieborná medaila,
  • Gilbert & Gaillard International Challenge 2022 – dvojitá zlatá medaila,
  • Decanter World Wine Awards 2022 – strieborná medaila,
  • AWC VIENNA 2022 – bronzová medaila
Informácie o vinárstve

Habsburg

Vinárstvo Habsburg - víno s pôvodom.

Vychutnajte si plným dúškom kvalitné víno z viníc neďaleko bývalého letného sídla habsburskej monarchie. Vinárstvo Habsburg sa môže pochváliť nielen skvelou polohou v najvyhľadávanejšom vinárskom regióne Záhoria, ale aj historickým spojením s významným rodom Habsburgovcov. Za vlády cisárovnej Márie Terézie nechal jej manžel František Štefan Lotrinský prestavať miestny zámok Holíč na honosné letné sídlo, ktoré rod využíval až do roku 1918. Víno Habsburg tak odkazuje na zlatý vek tejto dynastie, tradíciu i kvalitu.Možno by sa Vám páčilo…

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Tramín červený 2021 | Habsburg”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *