|
|
|
Taste | Világi 3 Rivers
Loading...

4,90 

Cukornatosť

Suché

Druh

Cuvée, Víno

Farba

Biele

Krajina

Odroda

,

Región

Južnoslovenská, Štúrovský rajón

Ročník

2020

Vinárstvo

Alkohol

11,5%

Objem

0.75L

Na sklade

POPIS

Cuvée vinárstva Világi je krištáľovo čisté, kvetinové, ovocné, krásne vyvážené, elegantná a harmonická vôňa, dominancia sauvignonu a dopĺňajú charakteristikou veltlínu a plnosťou dreveného suda. Chuť vína definuje čisté ovocie, vibrujúce kyseliny so štipkou citrusovej sviežosti a minerálnych tónov. Prenikavá chuť skvele štruktúrovaného vína ponúka pôžitok z každého dúška.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Cuvée vinárstva Világi je krištáľovo čisté, kvetinové, ovocné, krásne vyvážené, Elegantná a harmonická vôňa, dominancia sauvignonu a dopĺňajú charakteristikou veltlínu a plnosťou dreveného suda. Chuť vína definuje čisté ovocie, vibrujúce kyseliny so štipkou citrusovej sviežosti a minerálnych tónov. Prenikavá chuť skvele štruktúrovaného vína ponúka pôžitok z každého dúška.

O vinárstve

Keď sa pred niekoľkými rokmi rozhodli vrátiť tradíciu vinohradníctva do tejto oblasti, na prvý pohľad tu bolo možné vidieť iba rozľahlé opustené plochy susediace s listnatými lesmi. Pod povrchom sa však odohrávali magické príbehy. Región medzi tromi riekami – Hronom, Dunajom a Ipľom sa rozprestiera na nepravidelne zvlnených kopcoch južného Hontu. Letmým pohľadom na panorámu vrchoviny ani nerozoznáte hranice medzi krajinami. Táto oblasť bola známa už v časoch starých Rimanov a Kvádov. Vnímali ju ako kultové miesto plné prírodných energií.

Gastrokombinácia

Toto Cuvée sa odporúča podávať v kombinácii s pikantnými, korenenými a výdatnejšími mäsami a hydinou, je vhodné aj k jemným syrom, zeleninovým šalátom, či údeným rybám. Mladé víno je možné kombinovať s pečeným moriakom alebo bažantom. Fľašovo zrelé víno, prípadne Neskorý zber sú vhodné aj ako aperitív resp. víno k dezertom. Sauvignon je ušľachtilé víno k slávnostným príležitostiam. Podáva sa pri teplote 8 až 11 stupňov.

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Taste | Világi 3 Rivers”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.