Informácie o produkte

Popis produktu

O Sauvignon

Sauvignon je odrodou s veľmi bujným rastom a hustým olistením. Odolnosť voči mrazu je relatívne nízka, preto si v našich končinách vyžaduje pestovanie na najpriaznivejších polohách. List je malý až stredný s hlbokým vykrojením. Strapce sú malé a husté. Bobule obsahujú vysoko aromatické látky s vôňou pripomínajúcou žihľavu, prípadne čierne ríbezle či egreš, ktorá s postupujúcim zrením prechádza až do vône zrelých broskýň. Túto odrodu nájdete aj pod názvami Sauvignon Blanc, Fumé Blanc, Gentin á Romorantin, Surin, Savagnin Musqué, Muskat-Sil­vaner.

O vinárstve

Celoživotný príbeh, ktorý má korene v rodinnej vášni a tradíciách: skutočná láska k vlasti, Fiuli alebo lepšie k Collio a Colli Orientali del Fruili, ďaleký severovýchodný kút Talianska a brána do východnej Európy.

Dorino Livon získal svoje prvé vinice na kopcoch Collio v roku 1964 a pomaly, po jednotlivých pozemkoch, rozširoval svoje majetky a založil panstvo Azienda Agricola Livon.

Gastrokombinácia

Odporúčame podávať v kombinácii s pikantnými, korenenými a výdatnejšími mäsami a hydinou, je vhodné aj k jemným syrom, zeleninovým šalátom, či údeným rybám. Mladé víno je možné kombinovať s pečeným moriakom alebo bažantom. Fľašovo zrelé víno, prípadne Neskorý zber sú vhodné aj ako aperitív resp. víno k dezertom. Sauvignon je ušľachtilé víno k slávnostným príležitostiam. Podáva sa pri teplote 8 až 11 stupňov.

Informácie o vinárstve

Livon

Celoživotný príbeh vinárstva Livon, ktorý má korene v rodinnej vášni a tradíciách: skutočná láska k vlasti, Fiuli alebo lepšie k Collio a Colli Orientali del Fruili, ďaleký severovýchodný kút Talianska a brána do východnej Európy. Dorino Livon získal svoje prvé vinice na kopcoch Collio v roku 1964 a pomaly, po jednotlivých pozemkoch, rozširoval svoje majetky a založil panstvo Azienda Agricola LivonRecenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Sauvignon 2019 | Livon”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *